اطلاعات سهامداران بورس به سازمان هدفمندی یارانه‌ها داده نخواهد شد

به گزارش  گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، وزارت امور اقتصادی و دارایی به دنبال رسانه‌ای شدن نامه سازمان هدفمندی یارانه‌ها در خصوص مطالبه اطلاعات هویتی کلیه سهامداران حقیقی بورس، با صدور بیانیه‌ای رسانه‌ای ضمن اطمینان بخشی به سهامداران، ارائه چنین اطلاعاتی را جز با دستور مرجع قضایی غیرممکن خواند.

در این بیانیه آمده است:

در پی انتشار نامه اداری سازمان هدفمندی یارانه‌ها خطاب به وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور ارسال اطلاعات هویتی کلیه سهامداران حقیقی بورس، تصریح می‌دارد، به موجب مواد 12 و 18 قانون بازار اوراق بهادار و همچنین ماده 16 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید، سازمان بورس و اوراق بهادار ضامن و مسئول حفظ اطلاعات و اسرار سهامداران حقیقی و حقوقی بورس بوده و اطلاعات ایشان تنها در موارد خاص و با درخواست و دستور دادستان کل کشور امکان پذیر خواهد بود. مواد قانونی مورد اشاره همچنین تصریح می‌دارد افشای مستقیم و یا غیرمستقیم اطلاعات سهامداران به هر دلیلی، مشمول مجازات کیفری خواهد بود. لذا ضمن اطمینان بخشی به سهامداران بورس و اوراق بهادار بار دیگر تاکید می‌کند اطلاعات هویتی و مالی ایشان به مثابه امانت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار بوده و به هیچ وجه مورد افشاء واقع نخواهد شد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار