«گردباد سوخو» علیه تروریست‌ها در حلب

به گزارش فرهنگ نیوز، این حمله موسوم به "گردباد سوخو" به دنبال حملات پیشین روسیه موسوم به "طوفان سوخو" آغاز شده است. طوفان سوخو چندین ماه پیش با مشارکت گسترده نیروی هوایی روسیه برای انجام عملیات های نظامی وهمکاری ارتش سوریه آغاز شده بود.

پایگاه "شام تایمز" سوریه در این باره نوشت، روسیه پس از تعیین دوهفته مهلت به مخالفان مسلح سوری برای جدا شدن از جبهه النصره، پایان دادن به عملیات های خود علیه ارتش، نقض مکرر آتش بس و تخریب روستاهای ریف جنوبی حلب در خط ارتباطی العیس - خان طومان، حملات هوایی خود را آغاز کرد.

جنگنده های روسی طی دو روز گذشته، حملات سنگین و گسترده ای علیه پایگاه ها و تجمعات النصره و هم پیمانان آنان در ریف شمالی، جنوبی و غربی حلب تا ریف ادلب انجام دادند که هدف ازاین حملات، تخریب مراکز فرماندهی و ارتباطی و انبارهای سلاح و تدارکات بود.

یک کارشناس نظامی در این باره گفت: «جنگنده های روسیه، برفراز خطوط امداد افراد مسلح به حلب که شامل سه محور اساسی است، به پرواز درآمده اند».

نیروی هوایی روسیه با همکاری نیروی هوایی ارتش سوریه، در دو روز گذشته، با حملات سنگین، محورهای ریف شمالی حلب، دو پایگاه اصلی النصره در منطقه کفر حمره وحریتان را و پایگاه ها و تجمعات شبه نظامیان هم پیمان آنان در عندان، حیان، تل مصیبین ومسیر "الکاستیللو" را هدف قرار داد.

قرار بود روسیه، روز 25ام ماه گذشته، یعنی همزمان با پایان مهلت سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه برای جدایی مخالفان مسلح از النصره، حملات خود را آغاز کند که البته با تعیین یک مهلت تازه این حملات به تعویق افتاد، اما اکنون اظهارات مقامات نظامی روس نشان می دهد به دلیل این که مخالفان مسلح دولت سوریه تمایلی به جدایی از هم پیمان القاعده ای خود ندارند و تلاش می کنند با تغییر مواضع تازه مانع هدف قرار گرفتن جبهة النصره شوند، "گردباد" جدید بدون هشدار قبلی آغاز شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار