بازداشت ۱۰ ماهیگیر فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، اسپوتنیک، نظامیان صهیونیست بعد از بازداشت صیادان فلسطینی آنها را به بندر شهر اسدود منتقل و قایق های آنها را مصادره کردند.


براساس معاهده اسلو (1993) محدوده مجاز صید برای فلسطینیان در نوار ساحلی غزه به شعاع 20مایل ( حدود 37کیلومتر) است، ولی رژیم صهیونیستی این محدوده را به 9 مایل در میانه باریکه غزه تا رفح و شش مایل از غزه تا بیت لاهیا در شمال آن کاهش داده است. 


طبق آمار رسمی موجود، سه هزار و 500 تن از ساکنان غزه با حدود 700 قایق از طریق صید ماهی روزگار می گذرانند و این حرفه منبع ارتزاق 70هزار فلسطینی است که رژیم صهیونیستی با آزار و اذیت ماهیگیریان، محدود کردن آنان و شلیک تیر به آنها مانع زندگی شان می شود.


طبق آمار مرکز فلسطینی حقوق بشر، از ابتدای سال جاری میلادی قایق های جنگی رژیم صهیونیستی 47بار متعرض ماهیگیران فلسطینی شده و در 6 مورد قایق های آنان را به توپ بسته و در 24 مورد دیگر با تیراندازی به آنها پنج تن را زخمی کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار