Xبستن تبلیغات

بازداشت ۱۰ ماهیگیر فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، اسپوتنیک، نظامیان صهیونیست بعد از بازداشت صیادان فلسطینی آنها را به بندر شهر اسدود منتقل و قایق های آنها را مصادره کردند.


براساس معاهده اسلو (1993) محدوده مجاز صید برای فلسطینیان در نوار ساحلی غزه به شعاع 20مایل ( حدود 37کیلومتر) است، ولی رژیم صهیونیستی این محدوده را به 9 مایل در میانه باریکه غزه تا رفح و شش مایل از غزه تا بیت لاهیا در شمال آن کاهش داده است. 


طبق آمار رسمی موجود، سه هزار و 500 تن از ساکنان غزه با حدود 700 قایق از طریق صید ماهی روزگار می گذرانند و این حرفه منبع ارتزاق 70هزار فلسطینی است که رژیم صهیونیستی با آزار و اذیت ماهیگیریان، محدود کردن آنان و شلیک تیر به آنها مانع زندگی شان می شود.


طبق آمار مرکز فلسطینی حقوق بشر، از ابتدای سال جاری میلادی قایق های جنگی رژیم صهیونیستی 47بار متعرض ماهیگیران فلسطینی شده و در 6 مورد قایق های آنان را به توپ بسته و در 24 مورد دیگر با تیراندازی به آنها پنج تن را زخمی کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار