فراخوان جشنواره‌های فرهنگی بسیج هنرمندان خراسان رضوی اعلام شد

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد کمالی ظهر چهارشنبه در نشست خبری جشنواره‌های فرهنگی هنری سال ۹۵ سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی اظهار كرد: سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی در بحث اجرای موسیقی تابع نماینده ولی فقیه و اداره ارشاد است و در جشنوارهای بسیج هنرمندان در استان خراسان رضوی در بخش موسیقی فقط آموزش خواهیم داشت.

 وی با بيان اينكه جشنواره امسال در بخش‌های تئاتر، هنرهای تجسمی، ادبیات داستانی و سرودهای انقلابی برگزار می‌شود، گفت: دوازدهمین جشنواره تئاتر، تنها پذیرای آثار نمایشنامه‌نویسان بومی و ایرانی خواهد بود و آثاری با محوریت فرهنگ غنی رضوی، و رشادت‌های شهدای حرم، همچنین نگاه نو به فرهنگ انسان‌ساز ماه مبارک رمضان، روزه‌داری جوانان و واقعه شهادت امام علی(ع) در الویت خواهد بود.

كمالي افزود: اگر آثار ارسالی از کیفیت خوبی برخوردار باشند و به فرهنگ شهروندی و اخلاق در زندگی مردم مشهد مرتبط باشند، جهت تولید و اجرا به معاونت هنری شهرداری مشهد معرفی می‌شوند.

رییس سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی بيان كرد: بسیج مقاومت و استکبار ستیزی، مدافعین حرم، جریان تکفیری سلفی، حادثه منا، برجام و شهدای هسته‌ای و سبک زندگی ایرانی اسلامی موضوعات مطرح شده در فراخوان حوزه ادبیات داستانی جشنواره فرهنگی هنری بسیج هنرمندان است که  به دو دسته داستان کوتاه و داستانك تقسیم می‌شود و دو رده سنی کودک و نوجوان ۷ تا ۱۹ سال و بزرگسال ۲۰ سال به بالا را شامل می‌‎شود.

در ادامه مسئول بخش موسیقی جشنواره با اشاره به بحث آموزش موسيقی اظهار كرد: سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی به دنبال آموزش در این بخش است و برگزاری کنسرت یا موسیقی نیازمند کسب تکلیف از نماینده ولی فقیه و اداره تبلیغات اسلامی است و ما تابع دستورات ارگان‌های بالا دست خود هستيم.

حسین انفرادی افزود: جشنواره استانی موسیقی بسیج هنرمندان با تغییراتی همراه است که فراخوان آن به زودی اعلام می‌شود اما در بحث گروهای سرود که فراخوان آن اعلام شده است حداقل تعداد اعضای گروهای سرود ۱۲نفر است و محدویت سنی و تعداد نداریم.

وی یادآورشد: جشنواره موسیقی و سرود ویژه آقایان است و زمان آن بیست و دو بهمن ماه و به مناسبت دهه فجر خواهد بود، همژچنين در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم جشنواره مقامی را در استان برگزارکنیم.

گفتنی است علاقه‌مندان به شركت در جشنواره‌های فرهنگی بسیج هنرمندان خراسان رضوی با مراجعه به سایت jashnvare.dastanad.com آثار خود را ارسال کنند و یا آن را به نشانی دبیرخانه جشنواره واقع در بلوار دانشجو، دانشجو ۴ پلاك ۲ تحویل دهند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار