سوءاستفاده از نوستالژی «آدامس خروس نشان» + عکس

آدامس خروس نشانی که تحت عنوان تولید کشور چین عرضه می‌شود، مورد تأیید نیست.

سوءاستفاده از نوستالژی «آدامس خروس نشان» + عکسبه گزارش خبرداغ به نقل از آفتاب، معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در صحت و سلامت بهداشتی فراورده‌های غذایی تقلبی و قاچاق تشکیک جدی وجود دارد، گفت: آدامس خروس نشانی که تحت عنوان تولید کشور چین عرضه می‌شود، مورد تأیید نیست.
  سهیل اسکندری - معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو در خصوص  مطالب منتشر شده درباره آدامس خروس نشانی که تحت عنوان تولید کشور چین مطرح شده است گفت: این نشان تجاری قدیمی آدامس که صحبت آن در فضای مجازی وجود دارد سالهاست که دیگر در کشور تولید نمی‌شود و احتمال اینکه برخی منفعت جویان  با سوء استفاده از گرایش جامعه به حال و هوای نوستالژیک بخواهند این محصول را  بدون ضابطه‌های مورد نظر سازمان غذا و دارو  تولید و بفروش برسانند بعید نیست اما آنچه مسلم است اینکه  این آدامس به هیچ وجه به‌صورت رسمی وارد نشده است و در صحت و سلامت بهداشتی آن تشکیک جدی وجود دارد.


اسکندری با بیان اینکه تولید این محصول بدون مجوز، از دو حال خارج نیست، افزود: یا این محصول به‌صورت غیر مجاز و تقلبی ولی با عنوان ساخت چین در کشور تولید  شده است و یا اینکه به‌صورت قاچاق از کشورهای دیگر وارد کشور شده است.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه بر تمام تولیدات و واردات فراورده‌هایی دارای مجوز کامل نظارت ویژه وجود دارد بجاست که مصرف کنندگان فرآورده مذکور و عموماً فرآورده‌های غذایی، هنگام خرید محصولات مورد نظر خود به شماره پروانه بهداشتی و نشان سازمان غذا و دارو  که بر بسته بندی‌ها درج  می‌شود توجه کنند.

  معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو در پایان، امکان وجود آدامس‌های قاچاق در بازار را غیر ممکن ندانست و با تاکید بر اینکه محصولات تایید شده از سوی سازمان غذا و دارو در صورت  وجود کوچکترین مشکلی، قابل پیگیری هستند از عموم مردم خواست در صورت مشاهده محصولاتی مغایر با ضوابط موضوع را به روابط  عمومی سازمان غذا و دارو یا معاونت‌های غذا و دارو ی سراسر کشور اطلاع دهند.

اسکندری در پایان خاطرنشان کرد: برای مقابله با فرآورده‌های قاچاق نیاز به تعامل دستگاه‌های انتظامی، بهداشت محیط و سازمان غذا و دارو است زیرا مرزهای آبی و خاکی ایران بسیار گسترده است و با توجه اختیارات محدود، ارگانها و سازمانها به تنهایی نمی‌تواند از پس این معضل برآیند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار