نقاط تخلیه نخاله‌های ساختمانی شهر اصفهان مشخص شد

مهران شنتیایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص ساماندهی نخاله‌های ساختمانی در شهر اصفهان اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که متولی اصلی ساماندهی این پسماندها شهرداری است و از این رو اخیراً نیز تعاملات خوبی با شهرداری اصفهان در زمینه ساماندهی نخاله‌های ساختمانی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون، شهرداری موظف به اعلام نقاطی برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی در مکان‌های مناسب که برای شهر هم آسیب‌زا نباشد، است، افزود: از این رو شهرداری نقاطی را در اطراف شهر اصفهان تعیین و به محیط زیست اعلام کرده که در حال صدور مجوز برای این نقاط در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان با بیان اینکه نقاط اعلام شده از سوی شهرداری در محل گودبرداری‌های کوره‌های آجر پزی و کشاورزی در شرق اصفهان و همچنین در نقاطی در کوهپایه، جاده فرودگاه و زیار بوده است، ابراز داشت: شهروندان نیز باید توجه داشته باشند که تنها در نقاط مشخص شده اجازه تخلیه نخاله‌های ساختمانی خود را دارند.

تخلیه نخاله‌های شبانه معضل شهر اصفهان

وی در ادامه با بیان اینکه تخلیه شبانه برخی از نخاله‌های ساختمانی در حاشیه شهر اصفهان معضل کنونی این نوع پسماند در شهر اصفهان است، اظهار داشت: در این راستا باید توجه داشته باشیم که ما نیرو و تجهیزات کافی برای کنترل این امر نداریم.

شنتیایی همچنین در خصوص ساماندهی پسماندهای بیمارستانی نیز ابراز داشت: با توجه به اخطارهای کتبی که به بیمارستان‌های شهر اصفهان داده شده است خوشبختانه همه این بیمارستان‌ها به دستگاه بی خطر سازی زباله‌ها تجهیز شده و در حال حاضر مشکلی در خصوص پسماندهای بیمارستانی نداریم.

وی همچنین با اشاره به اینکه اداره حفاظت محیط زیست به عنوان متولی حفظ و ایجاد امنیت زیست محیطی برای همه موجودات شهر هر سه ماه یکبار وظیفه بررسی وضعیت صنایع، بیمارستان‌ها و ارگان‌های دولتی و شهرداری‌ها در خصوص انواع آلاینده‌ها و پسماندهای زیست محیطی را دارند، افزود: در این بررسی‌ها آلودگی آب و خاک و هوا در ادارات مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارشات زیست محیطی برای مدیران دستگاه‌ها ارسال می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان اضافه کرد: در این راستا باید توجه داشته باشیم که ما در خصوص مقابله با هر گونه آلایندگی با هیچ نهاد و ارگانی تعارف نداریم و در این زمینه برخوردهای لازم را تا پای پیگیری‌های قضایی انجام خواهیم داد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار