X بستن تبلیغات
5. Fixed

بن‌سلمان موفق به دیدار اوباما می‌شود؟

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «محمد بن سلمان» که به آمریکا سفر کرده مدعی شده بود فردا پنجشنبه با «باراک اوباما» رئیس جمهور امریکا دیدار می کند اما فارین پاریسی به نقل از کاخ سفید اعلام کرده که اوباما برنامه ای برای دیدار با جانشین ولیعهد و فرزند پادشاه عربستان ندارد.

این در حالی است که حتی قرار ملاقات این شاهزادۀ سعودی با سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز تایید نشده است.

این شاهزادۀ سعودی در حالی به امریکا سفر کرده که حواشی جنجال‌برانگیز در رابطه با نقش عربستان سعودی در حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ همچنان ادامه دارد.

سنای آمریکا در تاریخ ۱۷ می (۲۸ اردیبهشت) لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن خانواده‎های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر می‌توانند از عربستان سعودی به دلیل ارتباط با تروریست‌های عضو گروه القاعده که عامل حمله به نیویورک و واشنگتن بودند، شکایت کنند.

علاوه بر آن در حالی که هیاهوی زیادی درباره گزارش نقش عربستان در حملات ۱۱ سپتامبر برپا شده بود «جان برنان» رئیس سازمان سیا، پیش از سفر محمد بن سلمان به آمریکا اعلام کرد که عربستان در این حملات نقشی ندارد و این در حالی بود که روند خبرهای منتشر شده در ماه های گذشته و تهدید صریح عربستان در این خصوص حکایت از آن داشت که ریاض به شدت نگران این گزارش است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار