با آغاز ماه رمضان قیمت میوه و مرغ کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آمار بانک مرکزی از میانگین قیمت خرده فروشی برخی کالاهای اساسی در هفته منتهی به 21 خرداد ماه جاری حاکی از ثابت ماندن قیمت گروه لبنیات در مدت یاد شده است اما بهای پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته قبل 0.2 درصد کاهش یافت.

همچنین بهای تخم مرغ معادل 3 درصد افزایش یافت و شانه‌ای 80 هزار ریال تا 105 هزار ریال به فروش رفت.

در گروه میوه‌ها و سبزی‌های تازه، قیمت سیب قرمز معادل 2.5 درصد، سیب زرد 1.3 درصد، طالبی 1.6 درصد و کیوی 17.6 درصد افزایش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بین 2.5 درصد تا 30.2 درصد کاهش را تجربه کرد. تمامی اقلام گروه سبزی‌های تازه نیز بین 0.3 درصد تا 3 درصد افزایش قیمت داشتند.

بررسی قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ در مدت یاد شده نیز نشان می‌دهد در هفته سوم خرداد ماه بهای گوشت گوسفند معادل 0.1 درصد و گوشت مرغ 4.9 درصد کاهش یافت و قیمت گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود.

در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخل درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل 1.8 درصد و 1.4 درصد افزایش یافت و بهای برنج وارداتی غیر تایلندی ثابت ماند. در بخش حبوب نیز قیمت لوبیا قرمز معادل 0.2 درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

در گروه قند، شکر، چای و روغن نباتی نیز در این هفته بهای قند 1.8 درصد و شکر 2.3 درصد افزایش داشت و قیمت چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار