«سبزواری» نام ماندگار خطه سربداران ایران است

به گزارش خبرنگار مهر سید عباس صالحی ظهر چهارشنبه در مراسم تشیع پیکر استاد حمید سبزواری اظهار کرد: «سبزواری» اگرچه زاییده سربداران بود اما فرزند ایران بود که نه تنها ایران بلکه اسلام به او می بالد.

وی افزود: استاد «سبزواری» در ۷ دهه حیات ادبی خود با قریحه خدادادی با دانش اکتسابی وبا شجاعت وشهامتی که داشت شعر خود را چون داری بر دوش گرفت وشهر به شهر برد و از سبزوار کوچ کرد تا نوای او طنین افکن در سراسر کشور شود.

صالحی با بیان اینکه  «سبزواری» نخواهد مرد چون شعر انقلاب زنده است،  گفت: ما ایرانی ها بسیار به سبزواری مدیون هستیم هنوز روزهای سخت حماسه هشت سال جنگ تحمیلی، موشکباران ها و طوفان حملات از یادمان نرفته است.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در ادامه به شخصیت مبارز استاد «سبزواری» در طول هشت سال دفاع مقدس پرداخت و اظهار کرد: استاد «حمید سبزواری» زنده کننده مکتب اهل بیت، آزادی وآزادگی است او در زمان حیات خود شهید زنده انقلاب بود و هزاران شهید با نواهای او نالیدند و راهی میدان های سخت جنگ شدند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار