رضاییان: ملوان مقصر شرایط فعلی نفت نیست/ استدلال‌ها ما را به یاد دوران قاجار می‌اندازد

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل باشگاه ملوان انزلی با انتقاد از اظهار نظر عده‌ای که انتقال امتیاز نفت به ملوان را خارج از حیطه قانون و نافرجام می‌داند، گفت: ما مسبب شرایط فعلی نفت نیستیم و وزارت نفت تصمیم به فروش این تیم گرفته است و اگر ما امتیاز آنها را نمی خریدیم تیم دیگری این کار را انجام می‌داد.

مسعود رضاییان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بحث‌ها و اظهار نظرهای مختلفی که پس از پیروزی ملوان در مزایده باشگاه نفت تهران صورت گرفته است، اظها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر کرد: این روزها گفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گو‌‌‌‌‌ها و مصاحبه‌های زیادی صورت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد، اما ما تصمیم به سکوت گرفته بودیم. در شرایطی که همهمه و هجمه وجود دارد و همه فریاد می‌زنند، ما آرام نشسته‌ایم تا در فرصت مناسب حرفمان را بزنیم.  باشگاه نفت مسابقه‌ای را برای فروش امتیازش تدارک دید و ما در آن پیروز شدیم. البته نگرانی عده‌ای برای ما قابل قبول است، این که بازیکنان و کادرفنی نفت نگران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند را درک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنم. طبیعی است که آنها برای ورود به محیط جدید احساس بی اطمینانی کنند.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل باشگاه ملوان ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: عده‌ای هم طرفدار نفت هستند و به سازندگی و قدمت این تیم اشاره می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که انتقاد آنها هم برای ما قابل قبول است، اما ما باعث و بانی این شرایط نیستیم. اگر ما برنده نمی‌شدیم مجموعه دیگری امتیاز نفت را تصاحب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کرد. دائما هم مثال‌های منفی می‌زنند که این شرایط را منصفانه نمی‌دانم.    ما در درجه اول در مزایده شرکت کردیم و به عنوان خریدار پیروز شدیم و به جز ما هم خریدار دیگری وجود نداشت. نباید شرایط امروز نفت تهران را بر گردن ما بیندازند. این تصمیمی بود که وزارتخانه گرفته است و ما صلاحیت صحبت در این باره را نداریم.

او با اشاره به این که گفته می‌‌‌‌‌‌‌شود ملوان در سازمان لیگ بدهی  ۱۲ میلیارد تومانی دارد، افزود: عده‌ای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم این موضوع را مطرح کردند، اما بدهی ملوان ۱۲ میلیارد ريال است. عده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای هم انتقال تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را به شهر دیگر غیر قانونی می‌دانند. اگر انتقال تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها غیر قانونی است چرا به سایپا اجازه دادند به کرج برود و دوباره از کرج به تهران باز گردد. بالاخره استان البرز هم دارای مجموعه مجزایی است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متاسفانه در این روزها از استدال‌های غلطی استفاده می‌‌‌‌‌‌‌شود که ما را به یاد دوران قدیم و دربار قاجار می‌اندازد و فقط موجب خنده ما می‌‌‌‌‌‌‌شود.

رضاییان با بیان این که شرایط انتقال امتیاز پاس به همدان با شرایط انتقال نفت تهران به ملوان مشابه نیست، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌گفت: پاس منحل شد چرا که بستر فعالیتش در همدان فراهم نبود.   شرایط پاس مثل این بود که ما درخت نخلی را از آبادان برداریم و به ازبکستان ببریم. چرا مثال‌های مثبت را مطرح نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند؟ در گذشته نیز زمانی که مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل فولاد خوزستان بودم امتیاز سپاهان نوین را که نمی‌توانست در لیگ برتر شرکت کند، خریدیم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر ما آن کار را انجام نمی‌دادیم با آن شرایط آن روزهای فولاد، امکان داشت فولاد مانند برق شیراز و شاهین بوشهر از بین برود. با آن کار الان فولاد قهرمان کشور شده، امکانات مناسب دارد و  از نظر پرورش استعدادهای فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل در کشور پیشتاز است. چرا استقلال خوزستان را مثال نمی‌زنیم؟ آنها هم امتیاز یک تیم تهرانی را خریدند و پس از شرکت در لیگ دسته یک توانستند به قهرمانی برسند.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل ملوان با تاکید بر این که انتقال امتیاز تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در داخل استان هم همیشه موفق نبوده، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ضافه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: فصل گذشته امتیاز فولاد نوین به استقلال اهواز منتقل شد، اما این تیم نتوانست از آن صیانت کند. اگر امتیاز فولاد نوین را به مس کرمان می دادند الان فولادی‌ها به پول‌شان رسیده بودند و احتمالا مس کرمان در لیگ برتر ماندگار شده بود. از طرفی تعداد تماشاگران هر جلسه تمرینی ملوان بیشتر از تعداد تماشاگران نفت در  چند بازی رسمی است. گویا ما یادمان رفته که هدف از بازی فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل چیست؟ شاید برخی از کشورها اهداف اقتصادی داشته باشند، اما تیم‌هایی مانند فولاد، ملوان، استقلال و پر‌‌‌‌سپولیس همین که تعدادی از مردم را به ورزشگاه می‌رسانند کار بزرگی را انجام می‌دهند.

او در ادامه گفت: ملوان هیچ وقت تیم ثروتمندی نبوده، اما هیچ وقت هم تیم حقیری محسوب نمی‌شد. ما همیشه با زحمت زندگی کرده‌ایم و به عنوان برندی در فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل کشور محسوب می شویم. شاید ناپولی هم سال‌ها پیش قهرمان ایتالیا شده باشد، اما برای خود یک برند است و نباید نادیده گرفته شود. ما ۶۰ سال در بالاترین سطح فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل ایران حضور داشتیم. در حال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حاضر مسن ترین و جوان‌ترین بازیکن تیم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملی هم در ملوان  پرورش یافته‌اند. وظیفه دولت است که به تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های  مردمی در آبادان، ‌‌‌‌‌‌ بوشهر و ... کمک کند. ما تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های صنعتی هم داریم که ثروتمند هستند، اما تماشاگری ندارند. اگر به این سمت برویم لیگ ما هم مانند لیگ ستارگان قطر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند، هر کاری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند اما هو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ری در ورزشگاه حضور ندارد. عده‌ای فقط اظهار نظر آبکی و غیر کارشناسانه انجام می‌دهند، ولی دغدغه‌ بازیکنان  نفت برای ما قابل قبول است.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل باشگاه ملوان درباره این که آیا بالاخره انتقال امتیاز نفت به ملوان مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد یا نه، گفت: اخیرا اعضای فدراسیون قوانینی را مطرح کردند که من به طور  کامل با آنها آشنا نیستم. گویا این قوانین مربوط به سازمان لیگ است. من می گویم اگر باشگاه نفت تهران بخواهد ساختمان باشگاه را بفروشد آیا باید در این باره توضیحی را به سازمان لیگ بدهد؟ لیگ حر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای بسکتبال آمریکا NBA یکی از با ساختارترین لیگ‌های دنیا است. آیا اگر مالک تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز بخواهد امتیاز این تیم را بفروشد باید به کسی توضیح دهد؟ شرایط ما در ایران مانند شیر، گاو پلنگ است. هنوز روابط باشگاه با سازمان لیگ، سازمان لیگ با فدراسیون و فدراسیون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل با وزارت ورزش  و جوانان مشخص نیست و هر کسی برای خود اظهار نظر می‌کند.  

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار