احیای فرهنگ دوچرخه سواری مکمل طرح‌های کاهش آلایندگی خواهد بود

مهدی جمالی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری در اصفهان اظهار داشت: اصفهان از گذشته‌های دور به شهر دوچرخه‌ها معروف بوده است و بسیاری از ترددهای مردم در سطح شهر برای انجام امور ساده روزمره با این وسیله نقلیه انجام می‌شده است.

وی با بیان اینکه دوچرخه سواری چندین مزیت مهم دارد که مهم‌ترین آن کمک به سلامتی افراد است، افزود: در شرایط فعلی با توجه به میزان آلودگی بالای هوای اصفهان در روزهای مختلف سال به ویژه در زمستان، احیای فرهنگ دوچرخه سواری در اصفهان ضرورتی بنیادین در کنار طرح‌های کاهش آلایندگی است.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه استفاده از دوچرخه می‌تواند بسیاری از خستگی‌های ناشی از بار ترافیکی شهر در ساعات خاص را کاهش دهد، ابراز داشت: اگر همه مردم این فرهنگ را در درون خانواده‌های خود ایجاد کنند که در مسیرهای کوتاه از دوچرخه استفاده کنند به یقین بسیاری از مشکلات ناشی از ترافیک شهر و زمان طولانی‌مدت طی مسیر رفع خواهد شد.

طرح ویژه شهرداری اصفهان در ارتباط با فضای سبز شهری

وی با اشاره به برنامه‌های مختلف شهرداری اصفهان برای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری ابراز داشت: از ابتدای کار خود کلید واژه صداقت را سرلوحه کار خود قرار دادیم و بر این اساس قول‌های مختلفی مانند تسریع پروژه‌های عمرانی، کشاندن مسایل فرهنگی از فضاهای بسته به باز، زیباسازی‌های شهری را عملیاتی کردیم و به زودی شاهد نتایج طرح ویژه شهرداری در ارتباط با فضای سبز در سطح شهر نیز خواهیم بود .

جمالی نژاد بیان داشت: همچنین در طول ماه‌های گذشته ورود به بحث رفع مشکل ترافیک را مدنظر داشتیم که راه‌اندازی کمپین مردمی ترافیک آغاز راه ما قرار گرفت و به زودی شبکه دوچرخه شهر اصفهان نیز برای ایمنی تردد دوچرخه سواران راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه‌سواری در جامعه نیازمند فرهنگ سازی است که باید در ابتدا از مسئولان آغاز شود، تاکید کرد: من سالهاست برای طی مسیرهای مختلف در شهر از دوچرخه استفاده می کنم؛ از شهرداران مناطق و اعضای شورای شهر نیز خواسته ایم که تنها به شکل نمادین و در یک روز خاص به دوچرخه‌سواری نپردارند بلکه در طول روزهای سال شاهد این امر باشیم که به یقین این امر در تشویق مردم به استفاده از دوچرخه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار