استان بوشهر دارای رتبه نخست کشور در خرید اینترنتی روستایی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین‌فر در نشست بررسی اجرای طرح بزرگراه فناوری اطلاعات و ارتباطات در بوشهر با بیان اینکه این استان در بسیاری از شاخص‌ها به عنوان استان پیشرو و برتر است اظهار داشت: استان بوشهر در بین شاخص‌های مخابراتی وضعیت بسیار مطلوبی دارد و در بین ۸ شاخص این حوزه در جنوب کشور رتبه نخست دارد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در شاخص مخابراتی در کشور رتبه هفتم دارد تصریح کرد: خرید اینترنتی روستایی استان بوشهر در کشور دارای رتبه نخست است و این نشان می‌دهد که این استان در حوزه شاخص‌های اینترنتی در بین استان‌ها پیشرو است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت پردازش داده‌ها برای توسعه زیرساخت‌های شبکه فناوری اطلاعات خبرداد و گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت یاد شده طرح توسعه شبکه فیبرنوری در بوشهر اجرایی و سرویس‌های گوناگون در زمینه خدمات شهرداری و شهروندی ارائه می‌شود.

زرین‌فر افزود: با تدوین و طراحی شبکه فناوری  و اطلاعاتی در بوشهر عملیات اجرایی شدن شهر هوشمند الکترونیک بوشهر اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل شرکت پرورش داده‌ها نیز با بیان اینکه خدمات اینترنتی به شهروندان ۷ برابر شده گفت: نیاز مردم در استفاده از شبکه اینترنت بیش از این رقم است که باید تا یک هزار برابر افزایش یابد.

احمد بیدآبادی با اشاره به اینکه توسعه طرح‌های فناوری اطلاعات زمینه عمران و آبادانی هر منطقه بیش از پیش افزایش می‌دهد تصریح کرد: اجرای طرح هوشمند الکترونیک بوشهر بزودی اجرایی می‌شود و تا پایان سال بیش از ۷ نوع خدمات و سرویس شهرداری از طریق الکترونیکی ارائه می‌شود.

وی افزود: در اجرای این طرح که تمام خدمات شهرداری بوشهر به شبکه فیبرنوری متصل و کنترل می‌شود بیش از ۱۱۰ دستگاه اجرایی به هم ارتباط  داده می‌شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار