آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در گناوه بر اساس نیاز بازار باشد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، سید علی پاک نژاد در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر اظهار داشت: این آموزش ها، مهارت های خاص مورد نیاز صنعت و مهارت های عمومی بازار کار را فراهم می سازد و برای شاغلینی که به دلیل تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارایی می شوند امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم می کند.

وی اضافه کرد: کاهش بیکاری، میزان اعتبار بین المللی مدارک فنی و حرفه ای، کاهش معضلات اجتماعی، کمک در جلوگیری از مهاجرت جوانان به شهرهای بزرگ، کاهش تبعات منفی بیکاری، بازسازی و نوسازی آموزشی، ایجاد فرصت شغلی، توانمندسازی افراد برای زندگی بهتر، افزایش سلامت و بهداشت روانی از مزایای مهم آموزش های فنی و حرفه ای است.

پاک‌نژاد با بیان اینکه موضوع بیکاری یکی از مهمترین مشکلات شهرستان گناوه است تاکید کرد: یکی از دلایل بیکاری، فقدان مهارت های مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار است که انتظار می رود فنی و حرفه ای با ارائه آموزش های مهارتی بتواند نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری ایفا کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار