طرح امدادرسانی جاده‌ای در محورهای برون شهری اصفهان اجرا می‌شود

علیرضا صفاتاج در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح جامع پیشنهادی امدادونجات جاده ای باهدف بهبود كیفیت و سرعت امدادرسانی به مصدومان و كاهش تلفات جاده‌ای تدوین شد.

وی بیان داشت: همیاری و تخصیص اعتبارات از سوی استانداری و سایر نهادهای ذیربط در سال جاری به دستگاه‌های مربوط برای رفع كمبود امكانات و تهیه دستگاه‌های مطابق با استاندارد روز دنیا، نظارت بر آنها به منظور حضور به موقع در صحنه تصادفات از محورهای این طرح است.

وی بیان داشت: شماره‌گذاری تیرهای چراغ برق و نصب تابلوهای مسافت با فاصله كم توسط اداره راه و شهرسازی استان برای آدرس‌دهی مناسب محل سانحه، تخصیص شماره سه رقمی واحد به بخش امداد و نجات جادهای و اطلاع رسانی آن از طریق رسانه‌های صوتی و تصویری و رفع تمام نقاط كور مخابراتی محورهای استان از دیگر محورهای این طرح است.

معاون اداره كل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان گفت: با توجه به آئین نامه مدیریت ایمنی حمل ونقل و سوانح رانندگی، پلیس مدیر صحنه تصادفات است بنابراین براین اساس لازم است مسئولیت اطلاع رسانی حادثه به تمام دستگاه‌های مربوطه در اسرع وقت توسط این سازمان انجام بگیرد.

وی تصریح كرد: در آیین نامه مذكور وظیفه اطفاء حریق بر عهده هلال احمر و حمل جسد بر عهده اورژانس است كه با توجه به محدودیت های اعلام شده از سوی این دستگاه ها لازم است به هر نحو ممكن، مسئول انجام این اقدامات در آیین نامه پیشنهادی جدید، به طور دقیق مشخص شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار