ائتلاف سعودی در جستجوی دشمنانش در سازمان ملل!

ائتلاف متجاوز سعودی از کارشناسان سازمان ملل خواست برای بررسی گزارش جنجال برانگیز این سازمان درباره قتل کودکان یمنی به دست ائتلاف عربی، از مقر اصلی این ائتلاف در ریاض بازدید کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، عبدالله المعلمی، سفیر عربستان در سازمان ملل هشتم ژوئن نامه‌ای را برای این سازمان ارسال و در آن این درخواست عربستان را مطرح کرد اما به نظر می‌رسد سازمان ملل ترجیح داده در نیویورک به بررسی این مساله بپردازد.

 استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل به خبرنگاران گفت: "ما این درخواست را بررسی می‌کنیم. ما مطمئنا به هر اطلاعاتی که ائتلاف عربستان به ما بدهد اهتمام می‌ورزیم اما برای ما بهتر است نشستی را در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار کنیم. تا به این لحظه مذاکره مستقیمی برای حل این مساله صورت نگرفته است."

پیشتر سازمان ملل در گزارشی عربستان را به کشتن کودکان یمنی متهم کرد و نام ریاض را در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان گذاشت اما پس از فشارهای ریاض سازمان ملل نام عربستان را حذف کرد. سازمان ملل بعدا اعلام کرد که تحت فشار ریاض مجبور به حذف نام ائتلاف مذکور از لیست سیاه شده است.

المعلمی در نامه خود از سازمان ملل خواست شرح مفصلی از روش به کار گرفته شده در گزارش اخیر خود و اعداد و ارقامی که در آن آورده و نیز منابع گزارشی که این کشور را به قتل کودکان متهم می‌کند، به ریاض بدهد.

اما مسئولان سازمان ملل می‌گویند به عقیده آن‌ها نمی‌توانند منابع به کار گرفته شده در تهیه این گزارش را فاش کنند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار