پایان دادن به رفتار خصمانه غرب و آمریکا نیازمند تحول در دستگاه دیپلماسی است

حجت‌الاسلام عبدالرضاپورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به غارت 13 میلیون دلاری اموال ملت ایران توسط کانادا، اظهارداشت: متاسفانه ما در بحث دیپلماسی و نوع رابطه با کشورهای غربی در مواردی کوتاه آمدیم و امتیازاتی را به آنها دادیم ولی این امتیازات و کوتاه آمدن‌ها نه‌تنها باعث نشد که طرف غربی از رفتارهای خصمانه خودش دست بردارد بلکه این رفتار خصمانه بیشتر هم شد.

پورذهبی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام، تصریح کرد: همواره رهبر معظم انقلاب به نکات مثبت و معایب برجام اشاره کرده‌اند و اگر مسئولان به این نکات توجه بیشتری می‌کردند امروز شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.

وی ادامه داد: بعد از اجرای برجام همه منتظر بودند که طرف مقابل طبق وعده‌هایی که داده به تعهداتش عمل کند ولی طولی نکشید که شاهد عهدشکنی‌های آنها بودیم و نه‌تنها آنها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند بلکه شاهد سنگ‌اندازی‌هایی نیز از طرف آنها هستیم.

پورذهبی تاکید کرد: بعد از برجام شاهد رفتارهای نادرستی از سوی عربستان سعودی، آمریکا، کانادا و برخی از کشورهای غربی بودیم که به نظر می‌رسد، دستگاه دیپلماسی ما در رابطه با این موارد در موضع انفعالی قرار داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: متاسفانه هر حرکت مثبتی از طرف ما انجام می‌شود طرف غربی احساس می‌کند این اقدامات وظیفه ماست و آنها هیچ وظیفه‌ای ندارند مگر اینکه به رفتار خصمانه خود شدت بدهند.

وی اضافه کارد: تا زمانی که رفتار مسئولان دیپلماسی ما تغییر نکند شاهد چنین اتفاقاتی خواهیم بود که اخیرا هم کشور شاهد چنین رفتاری از کشور کانادا بودیم. به اعتقاد ما رفتارهای خصمانه غرب و آمریکا ادامه خواهد داشت مگر اینکه تحولی در دستگاه دیپلماسی ما ایجاد شود.

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/KB3QOM

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار