جاده مرگ درایستگاه اعتبارات گیر کرد/خانواده‌هایی که داغدارمی‌شوند

خبرگزاری مهر، گروه استان ها-سید محمدحسن محمودی: جاده ورامین به آبباریک این روزها بار دیگر در صدر اخبار قرارگرفته و گویی قرار نیست تصادفات منجر به فوت در این جاده پایان پیدا کند.

مردم شهرستان ورامین با توجه به افزایش قابل‌توجه تعداد کشته و مجروحان در جاده آبباریک، به این جاده لقب جاده مرگ داده‌اند.

جاده‌ای که مسافرانش را به کام مرگ می‌برد

قرار گرفتن جاده آبباریک در مسیر شهرک صنعتی چرمشهر و آزادراه قم-گرمسار بر حجم تردد و عبور و مرور وسایل نقلیه در این محور افزوده است اما امکانات این جاده جوابگوی حجم انبوه تردد وسایل نقلیه نیست.

در آخرین حادثه رخ‌داده در جاده مرگ، شش نفر در عرض ۲۴ ساعت جان خود را از دست دادند که این موضوع تأثر و نگرانی مردم و اهالی شهرستان ورامین را به همراه داشته است.

پروژه‌ای که در ایستگاه کمبود اعتبارات گیرکرده است

در سال‌های اخیر همواره تعریض جاده آبباریک به ورامین به‌عنوان مطالبه جدی از سوی مردم و برخی از مسئولان شهرستان ورامین مطرح‌شده و علیرغم وعده‌های داده‌شده از سوی مسئولان کشوری و استانی، هیچ‌گاه به ایستگاه نهایی نرسیده است.

قرار بود پروژه تعریض جاده چرمشهر به ورامین در دو فاز انجام شود که فاز اول از ورامین به آبباریک به طول ۶ کیلومتر و فاز دوم نیز از آبباریک به چرمشهر به طول ۱۵ کیلومتر اجرایی گردد.

باگذشت حدود چهار سال از اجرای این پروژه، تعریض محور آبباریک در ایستگاه اعتبارات گیرکرده و همین امر موجب کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم منطقه شده است.

به گفته اهالی روستای آبباریک، تعداد کشته‌شدگان این روستا در جاده آبیاریک از تعداد شهدای این روستا پیشی گرفته و هرروز بر تعداد آسیب دیدگان این محور افزوده می‌شود.

مردم ورامین تا چه زمانی باید شاهد تصادفات ناگوار در جاده آبباریک باشند

مجتبی تاجیک یکی از شهروندان ورامینی با ابراز ناراحتی از بی‌توجهی مسئولان نسبت به جاده آبباریک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وضعیت نامطلوب جاده آبباریک به ورامین طی سال‌های اخیر بارها از سوی مردم شهرستان ورامین به گوش مسئولان رسیده است.

وی افزود: بارها نیز مسئولان و مدیران کشوری، استانی  و شهرستانی در محل اجرای پروژه تعریض جاده آبباریک-ورامین حاضر شدند و وعده‌هایی نیز داده‌اند که متأسفانه عملیاتی نشده است.

تاجیک ادامه داد: مردم ورامین تا چه زمانی باید شاهد تصادفات ناگوار و کشته و زخمی شدن دوستان و آشنایان خود باشند و تا چه زمانی قرار است خانواده‌های ورامینی، داغدار از دست دادن فرزندان خود شوند.

وی اضافه کرد: جاده آبباریک به ورامین امنیت و ایمنی کافی را ندارد و با توجه به‌قرار گرفتن این جاده در مسیر آزادراه قم-گرمسار، شایسته نیست.

تاجیک متذکر شد: امیدواریم مسئولان و مدیران صدای مردم ورامین را بشوند و فکری به حال این جاده بکنند، چرا که هرروز بر آمار تصادفات جاده‌ای در این محور افزوده می‌شود.

تصادفات جاده آبباریک قلوب مردم را جریحه‌دار کرده است

مریم رجبی یکی دیگر از شهروندان ورامینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جاده آبباریک حجم قابل‌توجهی از عبور و مرور وسایل نقلیه را به خود اختصاص داده اما متأسفانه امکانات مناسبی در این محور وجود ندارد.

وی افزود: کمبود امکانات ایمنی و کم‌عرض بودن جاده آبباریک سبب ایجاد تصادفات منجر به فوت در این محور شده است و گویی در سایه کم توجهی مسئولان، این امر قرار نیست پایان پیدا کند.

وی ادامه داد: کشته شدن ۶ نفر در جاده آبباریک بار دیگر قلوب مردم ورامین را جریحه‌دار کرد و امیدواریم مسئولان در این زمینه کاری انجام دهند.

رجبی اضافه کرد: چرا باید پروژه مهم تعریض جاده آبباریک به دلیل عوامل مختلف متوقف شود و چرا مسئولان برای حل مشکل فکری نمی‌کنند.

بررسی موضوع جاده آبباریک با حضور وزیر راه و شهرسازی

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با ابراز ناراحتی از تصادفات رخ‌داده در محور ورامین- آبیاریک-چرمشهر اظهار داشت: این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به دیدار روزهای اخیر خود با وزیر راه و شهرسازی درباره محور آبباریک افزود: دیداری برای بررسی آخرین وضعیت محور آبباریک با حضور بنده و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

نقوی حسینی با تأکید بر این نکته که این محور با عنوان جاده مرگ در میان مردم شناخته می‌شود، ادامه داد: بنده در دیدار با وزیر راه و شهرسازی از جاده آبباریک به‌عنوان جاده مرگ یادکردم.

وعده‌های داده‌شده وزارت راه و شهرسازی عملیاتی نشده است

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وعده وزیر راه و شهرسازی درباره تکمیل جاده آبباریک یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی در سفر به شهرستان ورامین وعده‌هایی را برای تکمیل جاده آبباریک داد و در دیدار با وی اعلام کردم که به وعده‌های داده‌شده، عمل نشده است.

وی با اشاره به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان در جاده آبباریک گفت: وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل و تعریض این جاده، اعتبار ۲۰ میلیاردی را به مردم شهرستان نوید داد که متأسفانه محقق نشده است.

نقوی حسینی با اشاره به پاسخ وزیر راه و شهرسازی در عدم تحقق وعده داده‌شده درباره تعریض جاده آبباریک یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی در آخرین دیدار بنده، از وضعیت موجود ابراز ناراحتی و اعلام کرد که قرار بوده زمینی برای تکمیل این پروژه به فروش برسد که برخی مشکلات زمینه را برای فروش زمین محقق نساخته است.

مسئولان استانی نسبت به جاده آبباریک و حوادث آن بی‌تفاوت هستند

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وزیر راه و شهرسازی نیز طی روزهای اخیر تلاش خود را برای تأمین اعتبار برای تعریض جاده آبباریک افزایش داده است.

وی افزود: جاده مرگ برای جاده آبباریک، اصطلاح درستی است و به‌صورت هفتگی و روزانه به شهروندان ما خسارات مالی و جانی وارد می‌کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌تفاوتی مسئولان استانی نسبت به جاده آبباریک یادآور شد: مسئولان استانی در خواب هستند و استاندار و دیگر مسئولاناستانی عکس‌العملی را در این زمینه نشان نمی‌دهند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: تکمیل پروژه تعریض جاده آبباریک تاکنون به‌صورت مکتوب و حضوری پیگیری شده و قطعاً این امر ادامه پیدا خواهد کرد.

چشم‌انتظاری مردم ورامین برای اقدام فوری مسئولان

به هر ترتیب در سایه سکوت مسئولان و عدم حل مشکلات و موانع موجود بر سراه تکمیل جاده آبباریک به ورامین، روزانه تصادفات ناگواری در این محور رخ داده که بسیاری از خانواده های ورامینی را عزادار کرده است.

مردم دیار ۱۵ خرداد از مسئولان انتظار دارند که با توجه به حساسیت موضوع و افزایش تعداد تصادفات، کشته شدگان و مجرحان این محور، موضوع با جدیت از سوی دولت و وزارت راه و شهرسازی پیگیری شود.

مردم ورامین امیدوار هستند که در آینده نزدیک، جاده آبباریک به ورامین دیگر با عنوان جاده مرگ شناخته نشده و حوادثی نظیر تصادفات اخیر در آن رخ ندهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار