پیشنهاد ارتباط ریلی بین چابهار و پاکستان

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، سرتاج عزیز، مشاور نخست وزیر پاکستان در زمینه سیاست خارجی گفت، پاکستان بعد از لغو تحریم‌های ایران، تلاش دارد روابط تجاری خود با این کشور را توسعه دهد.

وی گفت، یادداشت تفاهمی بین دو کشور برای اعلام خواهر خواندگی بنادر گوادر و چابهار امضا شده است. همچنین پیشنهاد شده که یک ارتباط ریلی بین گوادر و چابهار برقرار شود. منطقه به بنادر بیشتری نیاز دارد و بندر چابهار تهدیدی برای بندر گوادر نخواهد بود.

سرتاج افزود، بندر گوادر که در آب‌های عمیق واقع شده، اهمیت بیشتری نسبت به بندر چابهار دارد. وقتی چینی‌ها شروع به تجارت از طریق این بندر بگیرند، گوادر پیشرفت خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌ها، چین در تلاش است تا 17 درصد از واردات نفت خود را از طریق بندر گوادر انجام دهد.

مشاور نخست وزیر پاکستان ضمن رد این شایعه که کار در بندر گوادر کند شده است گفت، در طی یک سال گذشته، کار بر روی این بندر انجام گرفته است. وی گفت، بندر گوادر به زودی تکمیل خواهد شد و اگر چین 10 درصد تجارت خود را به این بندر انتقال دهد، گوادر به سرعت پیشرفت خواهد کرد.

سرتاج افزود، پاکستان بر حفظ روابط فیزیکی با همسایگانش متمرکز شده است. پاکستان تسهیلات مختلفی برای ترانزیت کالا به افغانستان ایجاد کرده و کار بر روی چند پروژه جاده سازی بین دو کشور در جریان است.

وی گفت، خط آهن پیشاور به جلال آباد از چمام به اسپین بولداک نی در حال احداث است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار