مسکو: دی‌میستورا درباره ادامه مذاکرات سوریه تردید دارد

نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که نماینده این سازمان در امور سوریه درباره برگزار کردن دور جدید مذاکرات مردد است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، ویتالی چورکین، نماینده روسیه در شورای امنیت در مصاحبه با شبکه روسیه 24 گفت: سازمان ملل به گروهی از مخالفان سوری توجه زیادی می‌کند و دولت سوریه نیز در این میان آمادگی خود را برای ازسرگیری مذاکرات اعلام کرده است.

چورکین افزود: مذاکرات مستقیم بین مخالفان و دولت سوریه با حضور استفان دی میستورا، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه و بان کی مون، دبیر کل این سازمان برگزار خواهد شد.

نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد: مذاکرات موقتاً متوقف شده است و دی میستورا به علت فراهم نبودن شرایط درباره برگزاری دور جدید مذاکرات مردد است.

چورکین گفت: ما اعلام کردیم که دولت دمشق آماده مذاکره است و تعدادی از رؤسای گروه‌های مخالف سوری دارای افکار اعتدالی هستند.

این دیپلمات روس از برگزاری قریب‌الوقوع دور جدید مذاکرات سوریه خبر داد و گفت: دیدار مخالفان و دولت سوریه با دی میستورا به زودی در شهر پترزبورگ روسیه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار