پرتغال 1-1 ایسلند / رونالدو و یارانش از پس ایسلند جسور، برنیامدند

وبسایت رسمی برنامه نود - پرتغال در اولین گام، مقابل تیم شگفتی ساز ایسلند که برای اولین بار حضور در یورو را تجربه می کند، با تساوی 1-1 متوقف شد.

به گزارش وبسایت نود، شگفتی های گروه ششم مسابقات یورو 2016 در شب نخست، کامل شد، بعد از شکست اتریش مقابل مجارستان، پرتغال مدعی نیز مقابل تیم شگفتی ساز ایسلند با تساوی 1-1 متوقف شد تا معادلات این گروه در همان دور اول، پیچیده شود.

تیم های پرتغال و ایسلند در آخرین بازی از دور اول از مرحله گروهی مسابقات یورو 2016، در ورزشگاه گویچارد سنت اتین با حضور 40000 تماشاگر و با قضاوت چونیت چاکر به مصاف هم رفتند.

بازی از همان دقایق ابتدایی پرتحرک و سریع دنبال شد، ایسلندی ها که اولین دقایق حضورشان را در تورنمنت معتبر یورو پشت سر می گذاشتند بدون ترس از نام حریف پر آوازه، بازی را خوب شروع کردند و به فرصت هایی رسیدند ولی نتوانستند از موقعیت های ابتدایی خود بهره ببرند تا اینکه پرتغال توانست بازی را در دست بگیرد.

پرتغالی ها روی خلاقیتِ نانی، رونالدو و آندره گومژ به موقعیت های خوبی رسیدند، پیش از گل اول سلسائو، نانی فرصت خوبی برای گلزنی داشت که ضربه سر او روی سانتر کریس رونالدو، با مهار خوب دروازه بان ایسلند همراه شد.

بعد از آن بود که بالاخره قفل دروازه ایسلند باز شد، در دقیقه 31 سانتر خوب آندره گومژ از سمت راست با ضربه تمام کننده نانی همراه شد تا هافبک سابق یونایتد با زدن نوزدهمین گل ملی خود، تیمش را در این بازی 1-0 جلو بیاندازد.

تیم سانتوش در ادامه نیمه اول به حملات خود ادامه داد ولی ضربات از راه دور بازیکنان این تیم راه به جایی نبرد.

در ابتدای نیمه دوم، ایسلند جسور، خیلی زود به گل اول خود رسید. پاس خوب گودموندسن، با ضربه دقیق بیارناسون همراه شد تا در دقیقه 50 بازی مساوی شود.

بعد از این گل، پرتغال عملاً بازی را در دست گرفت ولی روحیه و انگیزه لازم برای شکست ایسلند پر توان و با اشتیاق، در ساق های بازیکنان پرتغال دیده نمی شد. عدم خلاقیت کافی در یک سوم هجومی پرتغالی ها، باعث شد موقعیت های زیادی روی دروازه حریف خلق نشود.

معدود فرصت هایی هم که تیم سانتوش در نیمه دوم بدست آورد، با واکنش های خوب هالدرسن به ثمر ننشست. تا در نهایت ایسلند با ارائه یک بازی منطقی، به یک امتیاز ارزشمند در اولین بازی خود در تاریخ یورو دست پیدا کند.

 

2021

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار