توقف پرتغال برابر ایسلند در اولین گام/ رونالدو رکورد نزد +فیلم و عکس

به گزارش مشرق، در آخرین دیدار دور اول مرحله گروهی جام ملت های اروپا پرتغال و ایسلند در ورزشگاه سنت اتین به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا مجارستان در صدر گروه قرار گیرد.

نانی دقیقه 31 و بیارناسون دقیقه 50 گلهای این دیدار را به ثمر رساندند. (فیلم خلاصه و گلهای این دیدار را اینجا ببینید)

رونالدو که در سه دوره اخیر یورو گلزنی کرده بود می توانست با زدن یک گل به تنها بازیکنی تبدیل شود که در 4 دوره یورو گل زده است. هر چند حداقل 2 بازی دیگر فرصت دارد. زلاتان ابراهیموویچ هم شرایطی مشابه رونالدو دارد.

بازی با برتری یاران رونالدو شروع شد و همکاری این بازیکن با نانی اولین خطر بازی را به وجود آورد. در دقیقه 8 سیگوردسون بهترین بخت ایسلند را برای باز کردن دروازه پرتغال از دست داد تا درخشش پاتریسیو ادامه داشته باشد.


در دقیقه 17 بازی شوت سنگین ویرینیا راهی به دروازه ایسلند پیدا کرد تا همچنان نتیجه بازی بدون گل باشد. با این حال جدی ترین موقعیت پرتغال روی سانتر رونالدو و ضربه سر نانی در دقیقه 20 با درخشش دروازه بان ایسلند مهار شد.

در نهایت قفل دروازه ایسلند در دقیقه  شکست و نانی موفق شد پاس آندره گومز را وارد دروازه ایسلند کند و نیمه نخست با برتری یک بر صفر پرتغال به پایان برسد. این گل ششصدمین گل تاریخ یورو محسوب می شود.


در نهایت نیمه نخست دو تیم بازی سریع و خوبی به نمایش گذاشتند که پرتغال تیم برتر میدان بود و توانست مزد بازی برتر خود را نیز بگیرد.

در نیمه دوم پرتغال باز هم شروع خوبی داشت و در دقیقه 47 روی شوت رونالدو نزدیک بود دروازه ایسلند را باز کند که توپ او راهی به دروازه ایسلند پیدا نکرد. بعد از این صحنه ایسلند توانست خود را از فشار تیم میلی پرتغال خارج کند و خطرناک ظاهر شود.

در نهایت ایسلند تیم شگفتی ساز دور انتخابی گل تساوی را وارد دروازه ایسلند کرد. بیارناسون در دقیقه 50 توانست روی غفلت مدافعان پرتغال دروازه روی پاتریسیو را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند.


بعد از این گل پرتغالی ها هر چه حمله کردند نتوانستند راه دروازه ایسلند را پیدا کردند. به نظر می‌رسید شاگردان سانتوس راهی برای گل زدن ندارند. در ادامه ریکاردو کوارشما به میدان آمد تا بار هجومی پرتغال بیشتر شود.

در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا دو تیم چشم به دیدارهای بعد خود در گروه داشته باشند.

در دیگر دیدار این گروه مجارستان موفق به شکست 2-0 اتریش شده بود تا در پایان روز اول در صدر گروه F قرار بگیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار