تزریق 12 میلیارد مترمکعب گاز به مخازن نفتی آغاجاری

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، عبدالرضا ابراهیمیان، با بیان این که پارسال در مجموع ٤,٤ میلیارد مترمکعب گاز به مخازن کرنج و کوپال تزریق شد، اظهار کرد: این مقدار امسال با ٣٠ درصد افزایش به ٥.٧ میلیارد مترمکعب می‌رسد.
 
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در ادامه به گاز ارسالی به مبادی مصرف اشاره کرد و گفت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، امسال در مجموع ٢٢٩ میلیارد مترمکعب گاز به مبادی مصرف منتقل می‌شود.
 
وی با بیان این که خوشبختانه هم اکنون مشکلی در تأمین گاز نیروگاه‌ها وجود ندارد، یادآور شد: نیروگاه‌ها در هشت ماه ابتدای امسال بدون محدودیت گاز دریافت کرده‌اند و این روند تا پایان سال نیز تداوم خواهد داشت.
 
به گفته مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، امیدواریم با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی به‌ویژه فازهای ١٩، ٢٠ و ٢١ شاهد افزایش حجم گازرسانی به صنایع و نیروگاه‌ها باشیم.
 
وی در ادامه به برنامه تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های گاز اشاره کرد و گفت: برنامه تولید و تعمیرات اساسی شرکت‌های پالایش گاز هرساله از بهمن ماه سال قبل از آن هماهنگ می‌شود و این تعمیرات با توجه به سوابق قبلی که وجود دارد امسال از ٢٠ فروردین ماه آغاز و تا ١٥ مهرماه به پایان برسد.
 
ابراهیمیان ادامه داد: برنامه تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های گاز متناسب با مقدار نیاز بخش‌های مصرف تعریف و اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار