طرف مقابل برجام را پاره کند ما آن را به آتش می‌کشیم/ کنار آمدن با آمریکا یک تصور غلط است/ آمریکا بخش مهم تعهداتش را انجام نداد

موافقان و مخالفان برجام هر دو مبالغه می‌کنند. نکاتی که می‌گویم، مطلقاً مربوط به برادرانی که زحمت کشیده‌اند، نیست بلکه به طرف مقابل است. برجام یک خلل و فرجی دارد که موجب سوءاستفاده‌ی دشمن شده است.

سرویس سیاسی فردا؛ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: در هشتمین روز از ماه مبارک رمضان، سران قوا، مسئولان، کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف کشوری و لشکری عصر امروز (سه‌شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

مهمترین محورهای بیانات امام خامنه‌ای در این دیدار به شرح ذیل است:

* برنامه امروز دشمن این است که توانمندی‌های جمهوری اسلامی را متوقف کند یا از بین ببرد یا اقلا از رشد آنها جلوگیری کند؛ ما باید تا جایی که می‌توانیم، توانمندی‌ها را افزایش دهیم. بنده بارها تکرار کردم باید کشور قدرتمند بشود و توانمندی‌هایمان را افزایش بدهیم. اگر افزایش دادیم، آن وقت می‌توانیم به مردم بگوییم مردم آسوده باشید.

* موافقان و مخالفان برجام هر دو مبالغه می‌کنند. نکاتی که می‌گویم، مطلقاً مربوط به برادرانی که زحمت کشیده‌اند، نیست بلکه به طرف مقابل است. برجام یک خلل و فرجی دارد که موجب سوءاستفاده‌ی دشمن شده است.

* ما برجام را نقض نمی‌کنیم لکن اگر طرف مقابل نقض کند که الان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا دارند، تهدید می‌کنند که برجام را پاره می‌کنیم؛ اگر آنها برجام را پاره کردند ما آن را آتش می‌زنیم. 

* در برجام طرف مقابل وظیفه‌اش رفع تحریم‌ها بوده که برطرف نکرده. مسئله‌ بانک‌ها حل نشده. مسئله‌ بیمه‌ نفتکش‌ها در سطح محدودی انجام می‌شود. پول‌های نفت و پول‌هایی که در دیگر کشورها داریم، به ما داده نمی‌شود. آمریکایی‌ها بخش مهمی از تعهداتشان را انجام ندادند اما ما پیش‌پرداخت‌ها را انجام داده‌ایم و غنی‌سازی 20 درصد و فردو و اراک را تعطیل کردیم. 

*این تصور غلطی است که با آمریکا می‌توانیم کنار بیاییم؛ این درست نیست؛ نمی‌توانیم بر توهم تکیه کنیم/ بحث بر اصل موجودیت جمهوری اسلامی است و با مذاکره حل نمی‌شود/ بعضی خیال می‌کنند که دشمنی‌ها به‌خاطر ستیزه‌گری ما با آمریکا است. جمهوری اسلامی با فرانسه چه کرده؟ چرا فرانسه در مذاکرات هسته‌ای نقش پلیس بد را اجرا کرد و چرا کشورهای هلند و کانادا دشمنی می‌کنند؟

مشروح خبر و تصاویر تکمیلی متعاقباً منتشر می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار