X بستن تبلیغات
5. Fixed

توافق با بوئینگ روزهای آینده اعلام می‌شود/ ۵ تا ۷ میلیون دلار دلالی خرید ۶ هواپیما

وزیر راه و شهرسازی: توافق با بوئینگ روزهای آینده اعلام می‌شود/ ۵ تا ۷ میلیون دلار دلالی خرید ۶ هواپیما وزیر راه و شهرسازی با اشاره اعلام توافق با شرکت بوئینگ در آینده خبر داد و تاکید کرد که دست تمام واسطه‌ها و دلال‌ها را از این معاملات قطع کردیم به طوری که پیش از من در آخرین توافقی که شده برای خرید ۶ فروند هواپیمای ایرباس۳۲۰ انجام شد؛ رقمی بین ۵ تا ۷ میلیون دلار متفاوت بود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره اعلام توافق با شرکت بوئینگ در آینده خبر داد و تاکید کرد که دست تمام واسطه‌ها و دلال‌ها را از این معاملات قطع کردیم به طوری که پیش از من در آخرین توافقی که شده برای خرید 6 فروند هواپیمای ایرباس320 انجام شد؛ رقمی بین 5 تا 7 میلیون دلار متفاوت بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی که روز گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه ناوگان هوایی ایران برای کسب رقابت‌پذیری در منطقه به 400 فروند هواپیمای میان‌برد و دوربرد و 100 فروند هواپیمای کوتاه‌برد نیاز دارد، اظهار داشت: آخوندی با بیان اینکه ما دست تمام واسطه‌ها و دلال‌ها را از این معاملات قطع کردیم، گفت: اگر بخواهید بدانید راجع به چه رقم دلالی صحبت می‌کنم باید بگویم آخرین توافقی که پیش از من برای خرید 6 فروند هواپیمای ایرباس320 انجام شد با رقم بین 5 تا 7 میلیون دلار متفاوت بود، لذا ما می‌دانیم چه می‌کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با یادآوری نیاز به خرید 500 هواپیما گفت: این موضوع به مفهوم 50 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است، رقبا و منتقدان ما این موضوع را آرزو می‌دانستند و می‌گفتند تامین این همه منابع ناممکن به نظر می‌ رسد ولی ما در وزارتخانه همزمان با شروع مذاکرات هسته‌ای به صورت موازی برنامه تامین هواپیما برای ناوگان ملی را آغاز کردیم و پیش‌نویس خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس تهیه شد.
وی با تاکید بر اینکه در آینده توافق با بوئینگ نیز اعلام می‌شود، یادآور شد: اجرای قرارداد خرید ایرباس 16 سال به طول می‌انجامد که به مفهوم امنیت بلند مدت اقتصاد ایران است، این موضوع به مفهوم استفاده از موقعیت ایران در سطح بازارهای بین‌المللی و به نفع ایران است.
وزیر راه و شهرسازی قرار گرفتن مجدد ایران در کانون شبکه ارتباطی و دالان‌های هوایی را از بزرگ‌ترین سیاست‌های حمل و نقل این وزارتخانه دانست.
ذکر این نکته ضروری است که روز گذشته برخی خبرگزاری‌‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی و در پی آن برخی روزنامه‌های امروز، تفاوت قیمت خرید شش فروند هواپیما در وزارت راه و شهرسازی در دوره وزارت آخوندی با پیش از آن را 5 تا 7 میلیارد دلار ذکر کرده اند که بدین وسیله یادآوری می‌شود که وزیر راه و شهرسازی تاکید کرده است: از فروشندگان حتما درخواست کردیم که حتی یک سنت به یک دلال پرداخت نکنند و جالب است بدانید که توافقی که پیش از وزارت من برای خرید 6 فروند هواپیما صورت گرفته بود با رقم مورد توافق اخیر برای خرید همان تعداد هواپیما 5 تا 7 میلیون دلار تفاوت دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار