احیاء و مرمت موقوفات میراثی شتاب می گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در دیدار با مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقی گفت: حفاظت از میراث وظیفه ذاتی میراث فرهنگی است و هر موردی که ثبت شده باشد در حوزه این وظایف قرار می گیرد و ما تلاش خواهیم کرد این وظیفه را در راستای گفتمان مشترک و سازنده ای با دستگاه های ذیربط به بهترین نحو انجام دهیم.

وی با اشاره به لزوم وجود نگاه مشترک در دستگاه ها افزود: دستگاه ها نباید تنها به دنبال منافع خود باشند چرا که با کنار گذاشتن نگاه بخشی به مسائل، جامعه و مردم از ثمرات آن بهره مند خواهند شد. به همین منظور کمیته مشترکی برای بهبود و تسریع در فرایند احیا و مرمت موقوفات میراثی با حضور کارشناسان دو اداره کل تشکیل خواهد شد.

آبدار با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ گفت: با توجه به کسب این عنوان در میان کشورهای اسلامی اداره کل اوقاف نیز می تواند با تعریف برنامه هایی برای سال ۲۰۱۸ در این راستا اقدام نماید.

حجت الاسلام علی مصائبی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در این دیدار گفت:  هم موقوفات جزئی از میراث فرهنگی هستند و هم میراث فرهنگی جزئی از موقوفات، بنابراین ارتباطات تنگاتنگی در حوزه های کاری اداره کل اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان وجود دارد که پیش از این تعاملاتی صورت گرفته و کارهایی نیز انجام شده بود اما حرکت کند بود که امیدواریم از این به بعد این همکاری ها با سرعت بیشتری صورت پذیرد و به نتیجه مطلوب بیانجامد.

وی افزود: امیدوارم با حضور مهندس آبدار در حوزه وظایف مشترک فعالیت های چشم گیری صورت پذیرد و با کنار گذاشتن نگاه انحصاری به مقولات مشترک و با تعامل دوسویه اثراتی بجا بماند که باقیات صالحات باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار