حکم محمد جهرمی اجرا شد/ ۸ میلیون تومان جریمه نقدی؟

یک منبع آگاه مدعی شد محمد جهرمی، متهم پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی از سوی دادگاه به پرداخت هشت میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

 فساد سه هزار میلیاردی سوابق سیدمحمد جهرمی بیوگرافی سیدمحمد جهرمی اسامی مفسدان اقتصادی

به گزارش گروه اجتماعی آنا، حکم جهرمی، جریمه ۸ میلیون تومانی بوده که پرداخت شد و جهرمی هم نسبت به این حکم اعتراضی نداشته و می توان گفت پرونده جهرمی مختومه شده است.

جهرمی، مدیرعامل سابق بانک صادرات از متهمان پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی محسوب می‌شود.

سید محمد جهرمی (متولد ۱۳۳۷، تهران) وزیر کار و امور اجتماعی ایران در کابینه اول محمود احمدی نژاد و پیش از آن معاون اجرایی شورای نگهبان بود. وی طی سالهای ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۶ بطور متناوب استاندار چندین استان بوده است.

محمود احمدی نژاد در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۸۴ وی را برای تصدی وزارت کار و امور اجتماعی به مجلس معرفی کرد.

فساد سه هزار میلیاردی سوابق سیدمحمد جهرمی بیوگرافی سیدمحمد جهرمی اسامی مفسدان اقتصادیانتخابات مجلس ششم

در جریان انتخابات مجلس ششم که در سالهای اوج اصلاحات صورت گرفت، شورای نگهبان بر خلاف دوره‌های قبل از رد صلاحیت گسترده جناح چپ جمهوری اسلامی خودداری کرد و عده‌ای از کاندیدهای اصلی این جناح موفق به حضور در انتخابات شده و به پیروزی بزرگی دست یافتند.

وزارت کار

پس از رویکار آمدن محمود احمدی نژاد و اخراج اغلب اصلاح طلبان از تمام ارکان نظام، جهرمی بعنوان وزیر کار در کابینه احمدی نژاد وارد شد. وی یکی از اعضای اصلی کابینه وی بشمار می‌رود.به ادعای وبگاه روزآنلاین بخش عمده از اقدامات جنجالی دولت نهم از جمله پرداخت مبالغ هنگفتی در جریان طرح موسوم به بنگاه‌های زود بازده، انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ادغام صندوق تعاون و صندوق مهر رضا و طرح جابجایی پایتخت از اقدامات وی بوده‌است.

طرح بنگاه‌های زود بازده با اعلام شکست دولت متوقف شد و به ادعای وبگاه روزآنلاین آثاری همچون تورم شدید خصوصاً در بخش مسکن را در پی داشت.

بانک صادرات

فساد بانکی موسوم به اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی (۲۸۰۰ یا ۳۰۰۰ میلیارد تومان) توسط ال سی های جعلی بانک صادرات در زمان تصدی وی صورت گرفت و به همین دلیل در اوایل مهر ۱۳۹۰ از ریاست بانک صادرات برکنار شد.

مسئولیت‌هامسئول بنیاد مستضعفان و جانبازان استان گیلان(شش ماه)مسئولیت بنیاد مستضعفان و جانبازان استان‌های زنجان، آذربایجان غربی و شرقی و گیلان و مازندرانفرمانداری آملسرپرستی فرمانداری نورمعاونت سیاسی استانداری استان مرکزیمدیر حوزه وزارتی و مشاور وزیر کشوراستاندار استان زنجان (فرودین ۱۳۶۱ تا خرداد ۱۳۶۳)استاندار استان لرستان ومسئول ستاد جنگ استان ایلام (۱۳۶۳ تا ۱۳۶۷)استاندار استان سمنان ۱۳۶۷ تا ۱۳۶۸استاندار استان همدان ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۱استاندار استان فارس ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ریاست دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد تهران جنوبمسئولیت امور کمیسیون‌های مجمع تشخیصمعاونت اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبانمدیر عامل بانک صادرات ایران(۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰)

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار