"مرکل آماده تسلیم شدن و مصال&a

سفیر انگلیس در آلمان ادعا کرد، صدر اعظم آلمان آماده است تا علی رغم ناکامی ترکیه در برآورده کردن خواسته‌های اتحادیه اروپا به دولت آنکارا تسلیم شده و امتیاز سفر بدون روادید را به 75 میلیون شهروند ترکیه اعطا کند.

 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اکسپرس، اسناد افشا شده از جانب سباستین وود، سفیر انگلیس در آلمان نشان می‌دهد آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان آماده سازش و مصالحه حول محور قانون تروریسم ترکیه است.

 

پس از آنکه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از تغییر قوانینی که برای تحت پیگرد قرار دادن اساتید و روزنامه نگاران استفاده می‌شد، امتناع کرد، با اتحادیه اروپا دچار اختلاف شده است.

 

تغییر این قوانین یکی از شرط‌ها برای توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا است؛ توافق مناقشه آمیزی که براساس آن ترکیه در ازای دریافت امتیاز سفرهای بدون روادید به اروپا برای شهروندانش، مهاجران را می‌پذیرد.

 

رهبران اتحادیه اروپا متعهد شده‌اند که اگر شرط‌هایشان تحقق نیابد، هرگونه توافق نامه با آنکارا را متوقف خواهند کرد.

 

اما این تلگرام دیپلماتیک افشا شده از سوی سباستین وود مدعی است که مقامات صدر اعظمی آلمان آماده سازش و مصالحه در خصوص شرایط اصلاح قانون تروریسم ترکیه هستند.

 

سباستین وود نوشته است: علی رغم موضوع علنی سفت و سخت، حرف‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه آلمان‌ها برای حفظ توافق اتحادیه اروپا ـ‌ ترکیه مصالحه خواهند کرد.

 

وی افزود: مرکل روندی را پیش گرفته تا به این توافقنامه یک رنگ بشردوستانه بدهد تا در برابر مخالفت‌های حقوق بشری ایستادگی کند. مقامات آلمان نیز پشت پرده تمایل و موافقت خود را نسبت به مصالحه احتمالی در خصوص این قانون ضد ترور نشان داده‌اند.

 

در همین حال تلگرام دومی نیز از جانب ریچارد مور، سفیر انگلیس در ترکیه منتشر شده که معتقد است اگر اردوغان به چیزی که می‌خواهد نرسد، درها را به روی مهاجران برای رفتن به اروپا باز خواهد کرد.

 

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار