X بستن تبلیغات
5. Fixed

پاپ مبلغ اهدایی رییس‌جمهور آرژانتین را به دلیل عدد 666 رد کرد!

پاپ فرانسیس مبلغ اهدا شده توسط رییس‌جمهور آرژانتین به بنیاد آموزشی تحت حمایت وی را نپذیرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه گاردین، روابط پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان و مائوریسیو ماکری، رییس‌جمهور راست میانه آرژانتین به نظر می‌رسد که این روزها در پی بازگرداندن اعانه ماکری توسط پاپ به دلیل وجود عدد "666" در آن رو به بدتر شدن است.

حدود دو هفته پیش پس از انتخاب سه تن از چهره‌های برجسته هالیوود به عنوان سفیر این بنیاد آموزشی توسط پاپ، مکری مبلغ 16,666,000 پزو را به  عنوان خیریه به این مرکز اراده داده است.

اما به گفته واتیکان اینسایدر، فرانسیس از مسئول شعبه آرژانتین این بنیاد خواسته تا این مبلغ را به وی بازگرداند. وی در یادداشتی علت این تصمیم را این چنین اعلام کرده است: من عدد 666 را دوست ندارم!

این در حالی است که فرانسیس و ماکری معمولا در منازعات سیاسی در حوزه‌های مخالف یکدیگر قرار دارند. اما رسانه‌ها می‌گویند این اقدام ماکری که با هدف بهبود روابط این دو رهبر صورت گرفته به مذاق پاپ خوش نیامده است. منتقدان ماکری می‌گویند، اقدام پاپ در رد این مبلغ نشان دهنده نارضایتی وی از سیاست‌های ریاضتی رییس‌جمهور آرژانتین است. به هر حال اما شعبه آرژانتین این مرکز با اعلام اینکه " کسانی هستند که با هدف اختلاف افکنی در بین آرژانتینی‌ها تلاش می‌کنند وجه این سازمان را خراب کنند" این مبلغ را بازگردانده است.

انتهای پیام       

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار