طرح بزرگ امنیت محله محور از بامداد امروز در اصفهان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری مهر به‌ نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسن یاردوستی اظهار داشت: مرحله دیگری از طرح عملیاتی دستگیری سارقان و متهمان تحت تعقیب و متواری، معتادان، مزاحمان نوامیس، اراذل و اوباش از نخستین دقایق بامداد روز گذشته در چند نقطه از سطح شهر اصفهان به مرحله اجرا درآمد.

وی، هدف از اجرای این طرح را افزایش ضریب امنیتی و ناامن کردن محیط برای سارقان عنوان کرد و گفت: این طرح به صورت هفتگی و ضربتی با حضور و همکاری نیروهای کلانتری‌ها، یگان امداد و پلیس‌های تخصصی در اصفهان با شناسایی نقاط جرم خیز و بر حسب نیاز شهروندان اجرا می‌شود.

رئیس پلیس شهرستان اصفهان بیان کرد: از آن‌جایی که بعضی اوقات سرقت‌های به وقوع پیوسته در سطح کلان شهر اصفهان توسط افراد معتاد در راستای تأمین مواد مصرفی خود صورت می‌پذیرد و متعاقب آن مرتکب جرایم و سرقت‌های خرد و کلان می‌شوند و بر اساس قانون فرد معتادی که اقدام به ترک اعتیاد نکند، بیمار نیست و مجرم است و دستگیر خواهد شد.

وی به کشف مقادیری  موادمخدر سنتی و صنعتی اشاره کرد و گفت: در این راستا ۶۹ فروشنده، معتاد ولگرد و تابلو از سطح شهر جمع‌آوری و به مراکز ترک اعتیاد مجاز هدایت شدند.

سرهنگ یاردوستی افزود: با تلاش مأموران در طرح بزرگ نیم روزه همچنین ۳۱ دستگاه موتور سیکلت و خودرو مسروقه کشف و  ۴۸ وسیله نقلیه متخلف نیز با هماهنگی مراجع قضائی توقیف شدند.

وی با اشاره به این مطلب که بیشتر معتادان دستگیر شده در این عملیات جوان هستند، گفت: خانواده‌ها باید هوشیاری و مراقبت ویژه‌ای برای استفاده از روش‌های صحیح فرزندپروری و تربیت درست فرزندان خود از دوران کودکی داشته باشند و مهارت‌های اساسی زندگی، انتخاب دوست و مخاطرات و رفتارهای پرخطر، آگاهی لازم را به فرزندان شان ارائه دهند و بر رفت و آمدها و ارتباطات فرزندان خود با دوستانشان نظارت بیشتری داشته باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با تأکید بر به‌کارگیری روش‌های پیشگیرانه از سرقت توسط شهروندان، بیان داشت: به‌کارگیری نکات ایمنی و پیشگیرانه، کمک فراوانی برای فراری دادن سارقان می‌کند و پلیس با تمام توان در راستای تامین نظم و امنیت تلاش خواهد کرد و از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار