۳۷ هزار و ۲۱۸ خانوار خراسان شمالی مشمول بیمه شدند

علیرضا اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از جمعیت ۱۲۲ هزار و ۱۰۵ خانوار مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی تاکنون ۳۷ هزار و ۲۱۸ خانوار بیمه‌شده‌اند.

اسدی افزود: از جمعیت ۱۲۲ هزار و ۱۰۵ خانوار مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، ۲۵۰ خانوار طی دو ماه نخست امسال بیمه‌شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۲ درصد از جمعیت مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بیمه‌شده‌اند که در کشور رتبه ۱۰ را از این لحاظ به دست آورده‌ایم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی، روستائیان و عشایر استان اظهار داشت: از ۳۷ هزار و ۲۱۸ خانوار، ۵۲۲ خانوار از مزایای کارافتادگی و مستمری بازماندگان در استان بهره‌مند شده‌اند و نیز ۴۴ خانوار ازکارافتاده هستند.

این مسئول گفت: از تعداد ۳۷ هزار و ۲۱۸ خانوار بیمه‌شده تعداد دو هزار و ۸۷۷ خانوار کشاورز، ۳۰ هزار ۲۴۲ خانوار عادی روستایی و مابقی روستایی و عشایر هستند.

 اسدی افزود: همچنین از این تعداد دو هزار و ۷۹۰ خانوار عضو کمیته امداد امام خمینی (ره) و یک هزار و ۳۰۹ خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

وی‌ تصریح کرد: کل پرداختی ۵۲۲ خانوار حقوق‌بگیر به صندوق، ۲۹۷ میلیون تومان و حقوق پرداختی صندوق به این خانوارها سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی، روستائیان و عشایر استان اظهار داشت: صندوق بیمه روستایی بدون اعمال سقف سنی بالای ۷۰ سال را بیمه و همچنین اقدام به بیمه رانندگان بین‌شهری و ساکنان شهری با جمعیت زیر ۲۰ هزار خانوارمی کند.

وی مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را همانند تمام بیمه‌ها مستمری پیری ۶۵ سال و ۱۵ سال پرداخت حق بیمه انتخابی، مستمری ازکارافتادگی کلی در اثر حادثه ناشی از کار، مستمری بازماندگان تحت تکفل بیمه‌شده متوفی و نقل‌وانتقال سوابق بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و سایر صندوق‌ها مطابق قوانین و مقررات اعلام کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار