X بستن تبلیغات
5. Fixed

استاد سبزواری پدر ادبیات انقلاب اسلامی است

سيد سعيد سرابی در حاشيه اقامه نماز ميت بر پيكر مرحوم حميد سبزواری و در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره شخصيت بی‌نظير هنری اين استاد ادبيات اظهار كرد: حميد سبزواری يكی از برجسته‌ترين شاعران ايران بود كه البته شهرت او تنها محدود به ايران نيست.

وی ادامه داد: به جرأت می‌توان گفت اين استاد فرهيخته به‌درستی به‌عنوان پدر ادبيات انقلاب اسلامی شناخته شده است و تمام طول مدت زندگی خود در خدمت هنر و به وي‍ژه ادبيات انقلاب بود.

مدير كل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بيان اينكه اميدوارم مشابه خدمات استاد حميد سبزواری و راه وی همچنان ادامه پيدا كند، گفت: استاد سبزواری شخصيتی بسيار فروتن و افتاده بود و رهبر معظم انقلاب نيز در پيام خود به مناسب درگذشت وی، به همين وي‍ژگی استاد اشاره كردند.

گفتنی است حسين ممتحنی مشهور به حميد سبزواری، شاعر پرآوازه انقلاب، ۲۲ خرداد ماه به دليل بيماری و كهولت سن، دار فانی را وداع گفت و امروز نماينده ولی فقيه در خراسان رضوی بر پيكر اين شاعر پرآوازه انقلاب نماز اقامه كرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار