گزارش مردمی از وجود یک خزنده در داخل زاینده رود/مشاهده سمور آبی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی مبنی بر رویت خزنده ای شبیه به مار در نیزارهای پل شهرستان، نیروهای آتش نشان بلافاصله در محل حاضر شدند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، در این خصوص اظهار داشت: پس از دریافت این گزارش بلافاصله نیروهای عملیاتی از ستاد فرماندهی، ایستگاه های ۱ – ۳ – ۴ – ۵ – ۱۳ و ۲۰ به محل اعزام شدند و پس از حضور در محل رویت این خزنده، به جستجو در میان نیزارهای بسیار بلند که بخش وسیعی از رودخانه را احاطه کرده بود پرداختند.

آتشپاد بهزاد بزرگ زاد گفت: آتش نشانان پس از محاصره بخش هایی از رودخانه، ساعت ها به جستجو پرداخته تا در صورت رویت این خزنده، آن را زنده، شکار کنند.

وی افزود: آتش نشانان، در داخل رودخانه و در میان نیزارها به جستجو پرداخته و مشخص شد خزنده رویت شده، یک سمور آبی بالغ (خدنگ) است.

وی تاکید کرد: شایعه وجود مار چند متری در داخل رودخانه زاینده رود، تاکنون با وجود گشت های مداوم آتش نشانان در محل های گزارش شده، تایید نگردیده است.

آتشپاد سوم حمید رضوانی، معاون عملیات سازمان نیز در خصوص این حادثه اظهار داشت: نیروهای آتش نشان با زبان روزه در محدوده ای ۳ هکتاری به صورت صف و با هدایت شدن به وسیله نردبان ۵۶ متری و دوربین های شکاری، به جستجوی وسیعی در منطقه پرداختند.

وی افزود: با توجه به تماس شهروندی مبنی بر رویت یک خزنده با شباهت به مار، نیروهای آتش نشان جهت ایجاد اطمینان از صحت یا کذب این گزارش، پس از تجسس ۵ ساعته اطمینان حاصل کردند که خزنده گزارش شده، یک سمور آبی بالغ (خدنگ) است که دُم این حیوان در فاصله دور همانند دم مار دیده می شود.

رضوانی تاکید کرد: این حیوان کاملاً بی آزار بوده و جزئی از اکوسیستم سنتی بخشی از منطقه اصفهان است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار