X بستن تبلیغات
5. Fixed

جوانان آذربایجان غربی از بسته حمایتی ازدواج بهره مند می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله چمن گلی ظهر چهارشنبه در پانزدهمین جلسه ساماندهی امور جوانان آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجه به اینکه موضوع ازدواج یکی از موضوعات مهم در جامعه بوده و از مطالبات مهم اجتماعی و حاکمیتی است، در این راستا اداره ورزش و جوانان استان تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.

وی از انجام اقدامات عملی در جهت افزایش نرخ ازدواج، کاهش نرخ طلاق و تحکیم پایه‌های خانواده‌های تازه شکل گرفته، در کشور خبر داد.

چمن کلی در ادامه با اشاره به برنامه های این سازمان در زمینه هفته جوان گفت: اداره ورزش و جوانان آذربایجان غربی در طول هفته جوان بیش از ۵۰۰ برنامه را در تمام شهرستان های آذربایجان غربی برگزار کرده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره علی‌اکبر(ع) در هفته جوان در آذربایجان غربی، افزود: برگزاری این جشنواره در استان از نادرترین برنامه‌های هفته جوان به شمار می‌رود.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از همکاری ۹ دستگاه اجرایی در راستای اجرای برنامه‌های متنوع در هفته جوان خبر داد و تصریح کرد: در طول این هفته برنامه‌‌های چون جشنواره‌ها، برنامه‌های علمی و اردوهای سیاحتی و زیارتی برگزار شد.

چمن گلی ادامه داد: در طول هفته جوان در برگزاری جشنواره‌های مختلف بیش از ۳۰۰ جوان حضور داشتند و کارگاه‌های آموزشی جوانان و ارائه تسهیلات برای جوانان در طول این مدت صورت گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بر ضرورت توجه به جوانان استان تاکید کرد و گفت: ستاد ساماندهی امور جوانان در تمام شهرهای آذربایجان غربی برگزار شده و به عنوان اولویت ورزش و جوانان استان به شمار می‌رود.

مدیرعامل بیمه ایران در آذربایجان‌غربی نیز در این نشست گفت: با هدف تامین سرمایه حمایتی در ازدواج جوانان، بیمه‌نامه ازدواج میان بیمه ایران و اداره‌کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی منعقد شد.

حمید شجاع ظهر به تشریح مفاد بیمه نامه ازدواج پرداخت و اظهار داشت: این بسته حمایتی برای تسهیل امر ازدواج جوانان در تهیه جهیزیه، مسکن، مهریه، حق‌المشاوره، مراسم ازدواج، حوادث لغو ازدواج و هزینه تولد نخستین فرزند در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این بیمه‌نامه می‌تواند از بدو تولد تا ۴۰ سالگی افراد متقاضی را پوشش دهد و حداکثر بیمه‌نامه ۳۰ سال بوده و متناسب با سرمایه و توان مالی جوانان مدت استفاده از مزایای آن ۵ سال است.

شجاع، با بیان اینکه برای ترویج و تشویق جوانان برای استفاده از این بیمه‌نامه نیازمند حمایت مسئولان استانداری هستیم تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم برای معرفی این بیمه‌نامه به دفاتر ازدواج و مراکز بهداشتی انجام شده است.

مدیرعامل بیمه ایران در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه حداقل هزینه ماهانه این بیمه‌نامه ۵۰ هزار تومان است گفت: جمع سرمایه از محل این بیمه‌نامه برای جوانان ۵۲ میلیون تومان است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار