۱۷ هزار نفر از فعالان صنعت فرش آذربایجان غربی بیمه هستند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دهقان ظهر سه شنبه در جلسه بررسی مسائل بیمه‌ای قالیبافان استان اظهار داشت: براساس قانون، بیمه قالیبافی علاوه بر مجتمع‌ها، شامل کارگاه‌های کوچک نیز می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات بیمه‌ای قالیبافان شهرستان‌های استان تصریح کرد: در این باره با توجه به بروز مشکلات بیمه‌ای در شهرستان‌های مهاباد و تکاب، سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز درصدد رفع آنها است.

دهقان با بیان اینکه تا پایان سال ۹۳ شمار بیمه شدگان قالیباف استان ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر بود بیان کرد: با توجه به تعدیل‌هایی که در این زمینه صورت گرفت، هم‌اکنون ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح استان آذربایجان‌غربی بیمه هستند.

در ادامه رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: خوشبختانه در دو ساله اخیر همکاری و تعامل بسیار مناسبی با اداره کل تامین اجتماعی استان آذربایجان غربی در زمینه مسائل بیمه ای قالیبافان انجام شده است.

اسد درویشی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۸۷ کارگاه قالیبافی در استان وجود دارد که در آن بیش از ۲۰ نفر مشغول فعالیت هستند اظهار داشت: شمار افراد شاغل در کارگاه‌ها هفت تا هشت هزار نفر برآورد شده و علاوه بر آن، برخی نیز به صورت خانگی فعالیت می‌کنند.

در ادامه معاون اداره کل تامین اجتماعی استان آذربایجان‌غربی با ابراز خرسندی از اینکه هم‌اکنون تعامل و ارتباط بسیار تنگاتنگی میان این اداره کل و سازمان صنعت، معدن و تجارت وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه هدف این دو سازمان، ارتقاء صنعت و بهبود وضعیت معیشتی خانوارهای استان به شمار می‌رود، از قالیبافان فعال حمایت می‌شود.

فرجی با اشاره به اینکه سهمیه بیمه‌ای استان آذربایجان‌غربی در بخش قالیبافی ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر است گفت: اداره کل تامین اجتماعی استان درصدد افزایش این سهمیه است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار