هفته ملی مهارت با رویکرد اشتغال پایدار برنامه‌ریزی شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، اله کرم لیراوی در جلسه ستاد بزرگداشت هفته ملی مهارت استان بوشهر با اشاره به اینکه اکتشاف،خلاقیت،پروژه محوری وتاثیر گذاری بخشی از ریز فاکتورهای مهارت هایی است که مشاغل بر آن اساس پایدار می مانند اظهار داشت: نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشورها بر کسی پوشیده نیست که با بررسی کشورهای موفق در زمینه صنعت،این نقش به صورت ملموس تری خود را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه باید با برگزاری نشست های تخصصی چالش های هفته ملی مهارت آسیب شناسی شود تا با  برنامه ریزی منسجم شاهد توسعه و ترویج آموزش های مهارتی در این هفته باشیم افزود: با توجه به اینکه جامعه هدف آموزش های مهارتی جوانان و جویندگان کار هستند ، دانشجویان و دانش آموزان با مخاطب خاص آموزش فنی و حرفه ای در این هفته باشند.

رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد کشور اضافه کرد: برگزاری همایش‌های مهارتی با دعوت از کارآفرینان برجسته، دانشجویان و استادان دانشگاهی در هفته ملی مهارت می‌تواند نقش بسزایی در توسعه و ترویج آموزش‌های مهارتی در سطح استان بوشهر داشته باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر نیز با تاکید بر لزوم همکاری کارکنان و مربیان و مدیران آموزشگاه‌های آزاد برای گرامیداشت هر چه باشکوه‌تر هفته مهارت خاطرنشان کرد: مشارکت آموزشگاههای آزاد در اقدامات بزرگداشت هفته ملی مهارت ضروری است چراکه بخش بزرگی ازمخاطبان آموزشهای مهارتی فنی وحرفه ای دراین بخش می باشد.

عبدالرسول کازرونی افزود: اجرای برنامه‌های متنوع در هفته ملی مهارت به منظور آشنایی مخاطبان و گروه‌های هدف با رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است از جمله راهکارهای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به برنامه‌های هفته ملی مهارت گفت: برگزاری نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای کارآموزان در دو بخش دولتی و خصوصی از جمله این برنامه‌ها است.

کازرونی تصریح کرد: در هفته ملی مهارت بازدید از تجهیزات و امکانات و کارگاه‌های مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای عموم آزاد بوده و علاقمندان می‌توانند در همین بازدید نسبت به ثبت‌نام حرفه مورد علاقه خود اقدام کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار