نکات مهم برای آماده سازی سفر+تصاویر

پس در سفر برای هرجیزی باید آماده باشید و این آمادگی را نیز از قبل کسب کرده باشید.

 آماده سازی سفر

شما هرگز نمی دانید چه چیزی ممکن است در جاده اتفاق بیوفتد. البته همین اتفاقات پیش بینی نشده است که سفر را هیجان انگیز می کند. هر روز برای شما اتفاقات بی پایانی رقم می خورد که هم می تواند بد باشد و هم خوب. ممکن است یک روز از گشت و گذار لذت ببرید اما روز دیگر به دلیل بی احتیاطی کیف شما دزدیده شود. ممکن است امروز از ساحل نهایت استفاده را ببرید اما فردا دچار مسمومیت غذایی شوید. پس در سفر برای هرجیزی باید آماده باشید و این آمادگی را نیز از قبل کسب کرده باشید.


1. حمل کیف کوچک کمک های اولیه
درست است که در سال 2016 زندگی می کنیم نه سال 1912 و در هرکجای دنیا می توانید بهترین داروها را بیابیم اما وجود کیف کمک های اولیه در وسایل سفر یک امر ضروری است. همراه داشتن برخی از داروهای ضروری دل درد، معده درد، اسهال و استفراغ، پماد برای گزیدگی و ... که استفاده از آن با تایید پزشک نیز رسیده است را فراموش نکنید.

نکات مهم برای آماده سازی سفر

2. چراغ قوه
ممکن است همراه داشتن چراغ قوه برایتان بی معنی باشد اما اگر بدانید در چه جاهایی به کمک شما می آید، قطعا نظرتان تغییر خواهد کرد. ممکن است ناگهانی تصمیم به غارنوردی بگیرید و یا برقها قطع شود و یا در شب به پیاده روی بروید. همه اینها مواردی هستند که شما نیاز با چراغ قوه خواهید داشت.

نکات مهم برای آماده سازی سفر


3. چتر
بسیاری از مسافران به دلیل اینکه جای بیشتری در چمدان برای دیگر وسایلها داشته باشند، از برداشتن چتر صرف نظر میکنند زیرا وجود آنرا ضروری نمی دانند و می گویند اگر درطول سفر به آن نیاز داشتیم حتما تهیه می کنیم. اما شما نمی دانید همینکه از فرودگاه خارج شدید با چه آب و هوایی روبرو خواهید شد. در ضمن چتر جای زیادی را اشغال نخواهد کرد.

نکات مهم برای آماده سازی سفر

4. یادگیری چند عبارت
همه می دانند که شما مسافر هستید و متخصص زبان هم نیستید. اما یادگیری چند عبارت ساده ضروری است. همچنین می توانید برنامه ی مربوط به زبان را دانلود و بر روی گوشی هوشمندتان نصب کنید. اگر گوشی شما از نوع معمولی است، اصلا نگران نباشید زیرا از کتابهای راهنما نیز می توانید استفاده کنید.

نکات مهم برای آماده سازی سفر

5. پول نقد برای موارد اضطراری
در حالی که امروزه به هرجایی که نگاه میکنی می توانی دستگاههای خودپرداز را ببینی، اما می دانید که پول نقد در شرایط اضطراری کار آمدتر است. همچنین باید بدانید که این پول را در جایی غیر از کیف پولتان باید نگهداری کنید.

نکات مهم برای آماده سازی سفر

6. کپی گرفتن از اسناد
همراه داشتن یک نسخه ی کپی از اسناد و مدارک در شرایط اضطراری بسیار کارآمد است به خصوص اگر اصل آنها گم و یا دزدیده شود. مثلا اگر گذرنامه ی شما سرقت شود، با در دست داشتن کپی آن می توانید به پلیس مراجعه کنید و هرچه سرعتر کارهایتان را پیش ببرید.

نکات مهم برای آماده سازی سفر

7. شماره تلفن های ضروری
اگر برای شما اتفاقی بیوفتد، وجود شماره تلفن های ضروری به بهبود روند کار، کمک خواهد کرد. مثلا همراه داشتن شماره تلفن پزشکتان ضروری است که در صورت بیماری، سریعا با آن تماس بگیرند و از جزئیات بیماری شما مطلع شوند.

نکات مهم برای آماده سازی سفر


8.بیمه مسافرتی
ممکن است فکر کنید که در مسافرت بیمار نخواهید شد و یا از هر زمانی بیشتر مراقب خود خواهید بود. اما باید بدانید که اتفاق هیچ وقت خبر نمی کند و همچنین هزینه های پزشکی در خارج از کشور سرسام آور است. پس حتما بیمه ی مسافرتی جامعی تهیه کنید.

 نکات مهم برای آماده سازی سفر

9. مطالعه قبل از رفتن
قبل از اینکه عازم سفر شوید، به کتابخانه بروید و چندین کتاب در رابطه با مقصد مورد نظر تهیه و مطالعه کنید. همچنین می توانید با گشتی کوتاه در اینترنت بهتری مقالات را سریع تر، در رابطه با مقصد بیابید.خوب است که برای جلوگیری از هرگونه مشکل و ایجاد سوء تفاهم، قوانین و مقررات، آداب و رسوم و یک دید کلی نسبت به آن شهر و کشور داشته باشید.

 نکات مهم برای آماده سازی سفر

نون و آب

اخبار مرتبط:

چگونه برای سفر دور دنیا برنامه ریزی کنیم؟

تاثیر برنامه ریزی سفر در آرامش و امنیت سفر

برنامه ریزی برای سفر

نکات مهم برای برنامه ریزی خوب و ایده ال سفر

نکات مهم برای سفر هوایی با صندلی چرخ دار +تصاویر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار