X بستن تبلیغات
5. Fixed

توسعه رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد متناسب با ظرفیت‌های کشاورزی و صنعتی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد شهریار و افتتاح چند پروژه عمرانی با تعدادی از اعضای هیات علمی، دانشجویان، کارکنان و روسای واحدهای غرب استان تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این جلسه که با حضور امام جمعه، فرماندار، شهردار و دیگر مسئولان شهرستان شهریار برگزار شد، گفت: عزم دانشگاه آزاد برای توسعه واحد شهریار جدی است، خوشبختانه برای اجرای طرح‌های این واحد با مشکل منابع روبرو نیستیم و می‌توانیم از تسهیلات وام با بهره پایین نیز استفاده کنیم.

وی با اشاره به حضور 130هزار دانش آموز در شهرستان شهریار گفت: باید از هم اکنون برای ادامه تحصیل این دانش آموزان در مقاطع تحصیلات عالی و تکمیلی برنامه‌ریزی کرد تا آنها مجبور نشوند برای ادامه تحصیل به شهر تهران و شهرهای دور روانه شوند. همان گونه که می‌دانید شهر تهران دارای مشکلات زیست محیطی و ترافیکی است. این اقدام دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند یک حرکت موثر زیست محیطی برای شهرهای اطراف تهران نیز به شمار رود.

رئیس دانشگاه آزاد در این جلسه از رئیس استان تهران خواست تا یک جلسه هماهنگی با حضور روسای واحدهای شهرستان شهریار برگزار و در آن طرح‌های توسعه این منطقه متناسب با طرح آمایش سرزمینی دانشگاه آزاد اسلامی را تدوین کند.

وی تاکید کرد: البته پیش از توسعه فضاهای آموزشی و ساختمان ها باید به فکر توسعه نیروی انسانی متخصص باشیم و این دو پارامتر باید هماهنگ با یکدیگر توسعه یابند. خوشبختانه تعداد اعضای هیات علمی تمام وقت این شهرستان تا مهرماه امسال به 75 نفر خواهد رسید، این تعداد اگرچه خوب است اما تا استانداردهای دانشگاه فاصله دارد.

میرزاده همچنین از روسای واحدهای غرب استان تهران خواست تا نسبت به اصلاح هرم اعضای هیات علمی و توسعه رشته‌های تحصیلی متناسب با نیازهای منطقه براساس طرح آمایش سرزمینی دانشگاه اقدام کند تا این منطقه طی 3 سال آینده به یکی از قطب‌های علمی کشور تبدیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد در ادامه از معاونت عمرانی نیز خواست تا با توسعه فضای مسقف و غیر مسقف آموزشی سرانه فضای آموزشی در این واحد را به استانداردهای این دانشگاه نزدیک سازد.

همچنین هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد گفت: پیگیری‌های باقریان برای مستند کردن املاک این واحد و تلاش برای ساخت ساختمان های آموزشی آن قابل تقدیر است.

وی افزود: طبق طرح جامع واحد شهریار، باید 30 هزار مترمربع دیگر به فضاهای عمرانی این واحد افزوده شود.

در ادامه احسانی معاون اداری و مالی دانشگاه نیز با اشاره به تراز مثبت مالی واحد به لزوم دقت بیشتر در امر وصول مطالبات دانشگاه تاکید کرد.

همچنین مجتبی علوی فاضل رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها و هیات‌های امنای استانی نیز خاطر نشان کرد: واحد شهریار درخواست ایجاد 31 رشته محل را ارائه کرده که در دست بررسی است و امیدواریم مساعدت‌های لازم برای تصویب آنها انجام شود.

وی افزود: در حال حاضر 79 عضو هیات علمی با این واحد همکاری دارد که از میان 38 نفر آنها مربی، 40 نفر استادیار و یک نفر استاد تمام است.

در ابتدای این جلسه باقریان رئیس واحد شهریار نیز به ارائه گزارشی از روند احداث این واحد پرداخت.

وی با بیان اینکه مرکز شهریار دارای مشکلات عدیده از نظر فضا و امکانات بود از توجه میرزاده و سیاست‌های وی در دوره جدید به عنوان عامل پیشرفت واحد و توانمندشدن برای ساخت یک ساختمان آموزشی یاد کرد.

همچنین فرماندار و شهردار شهریار در این جلسه برای کمک به این واحد و حل مشکلات آن اعلام آمادگی کردند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/MGJWS7

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار