مشاور روحانی: دولت فریبکار نیست

 ایسنا نوشت:مشاور رئیس جمهور گفت: مجموعه شرایط دولت آماده جهش و حرکت ملی است به شرطی که سنگ اندازی نشود.

سید رضا صالحی امیری در همایش بزرگ حامیان دولت تدبیر و امید و حماسه 24 خرداد در رامسر با اشاره به اینکه دولت با همه توان و ظرفیت موفق شد حرکت اساسی را در کشور انجام دهد و اگر آن اقدامات دولت نبود امروز در ناکجا آباد سیر می کردیم، تصریح کرد: با توجه به تخریب و اتهام زنی های در گذشته که از اخلاق و وحدت در آن خبری نبود باید تورم بیش از 100درصد راتجربه می کردیم.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اینکه با ادامه روند گذشته دیگر وحدتی باقی نمانده بود، عنوان کرد: اراده مردم برای تغییر وضعیت موجب شد تا قدرت دولت برای تغییرات ایجاد شود.

اهم اظهارات مشاور رییس جمهوری را در ادامه بخوانید؛

*گردش قدرت در کشور به عنوان یک ضرورت انکار ناپذیر است، افزایش درآمد نفت در سال های گذشته مشهود بود اما تبدیل آن به 25 میلیارد دلار در سال 94 سخت بود با این وجود دولت این شرایط سخت را تحمل و خود را به انتهای سال رساند .

*برخی با تخریب و ناجوانمردانه قضاوت کردن و سلب شادی از مردم راه کج را در پیش می گیرند که اگر امروزه تحریم را ادامه می دادیم در ارتباطات خارجی باید با همه دنیا می جنگیدیم اما دولت موفق شد 3 حرکت را به طور همزمان انجام دهد.

*دولت در داخل تلاش کرد که شرایط عقلانی جایگزین افراط و تخریب و انتقام شود و به دنبال از بین بردن حاشیه از مسیر توسعه شد و در حوزه گردشگری بین المللی به عنوان یک نقش برتر در جامعه حرکت کرد و کشورهای جهان صف کشیدند و قراردادهای زیادی در حال اجرا است.

*زنجیرهای تحریم پاره شده اند و برای اداره کشور باید راهی طولانی تا رسیدن به مقصد طی شود اما این راه نیازمند ثبات و آرامش و امنیت است تا بتوانیم در داخل کشور سرمایه گذاری ها را افزایش دهیم.

*دولت یازدهم مردم را فریب نمی دهد و دروغ نمی گوید و به دنبال فضاسازی میان جامعه و حاکمیت نیست، دولت بر این باور است با انجام وحدت ملی با منابع حداقل حداکثر مشکلات مردم حل می شود اما عده ای چوب لای چرخ دولت می گذارند و دوست دارند دولت تخریب شود تا به نوعی انتقام جویی کنند، این قشر هر اشکالی را بزرگ کنند تا دولت پاسخگو باشد اما دولت خود را وارد حاشیه نمی کند و به دنبال حل مشکلات اجتماعی مانند طلاق، خشونت، ایدز و فرار از خانواده است.

*دولت بنا دارد در سال جدید شرایط جدیدی را در کشور مهیا کند، برای جمع بندی توسعه کشور باید سرمایه وارد کشور شود و رشد 7 درصدی تحقق یابد اما باید سالانه 200 میلیارد دلار سرمایه وارد کشور شود.

*ما یکدل و یکصدا هستیم و آرزوی ما حل مسائل و مشکلات مردم است و دنبال منافع شخصی نیستیم، فریب و دروغ نداریم و پاکی و صداقت شعار ماست و باید صدای دولت را به مردم رساند و دولت ابزار لازم برای انتقال صدای خود ندارد.

*مجموعه شرایط دولت آماده جهش و حرکت ملی است به شرطی که سنگ اندازی نشود، دولت به اتکای سرمایه اجتماعی راه خود را ادامه می دهد و در سال 92 شعارهایی که در کشور داده شد دولت روحانی همان شعارها را دنبال می کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار