گاف بزرگ غول امنیتی انگلیس درباره «عمر متین»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، غول امنیتی انگلیس موسوم به «G4S» که یک شرکت پیمانکار امنیتی است، «عمر متین» عامل مسلح حمله تروریستی به یک باشگاه شبانه در «اورلاندو» ایالت «فلوریدا» که به کشته شدن دستکم 50 نفر و زخمی شدن 53 نفر دیگر منجر شد را استخدام کرده بوده است.

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» گزارش کرد، این شرکت که یکی از بزرگترین شرکت‌های خصوصی امنیتی جهان به حساب می‌آید با این اقدام گاف بزرگی داده است.

شرکت «G4S PLC» برای اهمال‌کاری در قرارداد تأمین امنیت المپیک 2012 لندن معروف است که این اقدام موجب شد که دولت انگلیس 4 هزار و 700 نظامی خود را برای جبران کمبود پرسنل، بسیج کند.

یکسال بعد از بازی‌های المپیک، «نیک باکلز» مدیر اجرایی «G4S» استعفا کرد و «اشلی آلمانزا» جایگزین وی شد. در حال حاضر این شرکت بار دیگر زیرذره‌بین رفته است زیرا مشخص شده است که عامل مسلح تیراندازی اورلاندو از سال 2007 به استخدام این شرکت درآمده است.

در بازار لندن، سهام «جی 4 اس» با سقوط 5 درصدی به 2.54 دلار رسید. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که «عمر متین» عامل تیراندازی اورلاندو بعنوان یک نگهبان امنیتی در جنوب فلوریدا استخدام شده بود.

طبق گفته یک فرد آگاه، متین پیشتر برای این شرکت در دادگاهی در بندر «سنت لوسی» فلوریدا کار می‌کرد اما بعدها به درخواست خود بعد از آن منتقل شد که اعتراض کرده بود که به دلیل مسلمان بودنش، مورد رفتار تبعیض‌آمیز قرار می‌گیرد.

G4Sتصریح کرده است در بررسی پیشینه متین در سال 2007، هیچ‌گونه مورد نگران‌کننده‌ای پیدا نکرده است و بعد از آنکه در سال 2013 مجدداً پیشینه او را بررسی کرده بودند، مورد مشکوکی پیدا نکردند.

این شرکت ادامه داد که در سال 2013 دریافته است که دفتر تحقیقات فدرال یا همان «اف بی آی»، متین را مورد بازجویی قرار داده است اما پرونده این بازجویی در همانجا بسته شده است و هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره ارتباطات متین با تروریست‌ها و همچنین تحقیقات بعدی اف بی آی نداشته است.

G4Sدر حال همکاری با مقامات آمریکایی در زمینه پرونده تیراندازی اورلاندو است و روز دوشنبه (دیروز) اظهارنظر بیشتری درباره متین نکرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار