پاکستان سفیر افغانستان را در پی درگیری مرزی احضار کرد

پاکستان سفیر افغانستان را برای اعلام اعتراض خود نسبت به درگیری‌ اخیر مرزی میان سربازان دو کشور و زخمی شدن دست کم دو سرباز و 9 غیرنظامی به وزارت خارجه احضار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری هند، ارتش پاکستان اعلام کرد که نیروهای افغان در مرز تورخم به نیروهای پاکستانی که برای ساخت ایستگاه بازرسی برای کنترل تحرکات غیرقانونی و ناخواسته در حین کار بودند، شلیک کردند.

 

طبق بیانیه وزارت خارجه پاکستان، سفیر افغانستان که به وزارت خارجه احضار شده بود، اعلام کرد که این حادثه تیراندازی مغایر با روح روابط دوستانه میان افغانستان و پاکستان بوده و طرف افغانی به دنبال تحقیق درباره این حادثه بوده و نتایج این تحقیقات را به مقام‌های پاکستان اعلام خواهد کرد.

 

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: تمام گام‌های لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در آینده برداشته خواهد شد.  اقدامات نیروهای پاکستان در مرز تورخم بخشی از سیاست دولت برای تقویت مدیریت مرزهای کشورش است. در همین راستا همکاری دولت افغانستان نیز لازم است تا بتوان امنیت دوجانبه را فراهم کرده و به مبارزه با تهدیدهای ناشی از تروریسم کمک کرد.

 

همچنین وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که خواهان حل مسائل مرزی با پاکستان از طریق کانال‌های دیپلماتیک است.

 

طبق بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه افغانستان، تنش اخیر یک حادثه ناخوشایند بوده است. افغانستان خواستار به کارگیری روش‌های صلح آمیز  برای حل مسایل میان دو کشور بوده و از طرف پاکستانی نیز انتظار دارد که این مشکل را از طریق کانال‌های دیپلماتیک حل کند.

 

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار