X بستن تبلیغات
5. Fixed

لایحه تقسیمات کشوری را در دستور کار دولت

به گزارش پارس نیوز،

رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در نطق میان دستور امروز مجلس با اشاره به دو لایحه بسیار مهم و اساسی که در مجلس نهم رای نیاورد گفت: لایحه بحث ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی که متأسفانه با اینکه جزو موارد بسیار حساس و مهم بود از سوی نمایندگان رد شد.

وی در ادامه گفت: ما انتظار داریم که شهرهایی مثل پیرانشهر و سردشت که 200 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارند و به عنوان مصرفی‌ترین بازار خاورمیانه به صورت یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی به شمار می‌آید به طوری که 99 درصد از مرزهای بین‌المللی پیرانشهر و سردشت صادرات محور است و ارز آوری دارد و در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و مبادلات مرزی بالغ بر 12 میلیارد دلار در سال یعنی معادل مبادلات اقتصادی ما با کشور آلمان، فقط از طریق این دو شهرستان مرزی حاصل می‌شود که متأسفانه در این لایحه نیامده بود و انتظار دارم که دولت و مجلس دهم در صدر این لایحه این موضوع را بگنجاند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت با اشاره به لایحه دوم گفت: لایحه دوم، بحث تقسیمات کشوری و افزایش 20 نماینده حوزه‌های فعلی است‌. 10 سال قبل باید 20 حوزه نمایندگی در سطح کشور افزایش می‌‌یافت که متأسفانه در طی مجلس هشتم و نهم این لایحه به مجلس آمد اما بر اثر بی‌تدبیری به نوعی مسکوت ماند. انتظار داریم که رییس جمهور این لایحه را در صدر کارهای خود قرار دهد.

وی در ادامه با اشاره به حجم بالای مبادلات اقتصادی دو شهرستان پیرانشهر و سردشت خاطرنشان کرد: این حجم بالای صادرات افزایش دو نماینده مجلس را در این شهرستان می‌طلبد.

خضری در پایان به بیان مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداخت و از دولت خواستار رسیدگی به این مشکلات شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار