رئیس جمهور آلمان در ضیافت افطار مسلمانان یک روز بعد از حادثه اورلاندو

رئیس جمهور آلمان با حضور در یک مراسم ضیافت افطار مسلمانان این کشور در حومه برلین یک روز بعد از حمله یک مرد بیعت کرده با داعش به کلوبی در اورلاندوی آمریکا نسبت به هرگونه تلاش برای شرور نشان دادن مسلمانان هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آلمان یکی از کشورهای سردمدار در اروپا در زمینه پناهجو و آواره به اروپا در سال گذشته میلادی است. این موج ورود پناهجویان باعث تنش در جامعه آلمان شد و راستگرایان افراطی به محل‌های اسکان پناهجویان در این کشور مکررا حمله کرده و حزب ضد مهاجرت "جایگزین برای آلمان" (AFD) که اسلام را با قانون اساسی آلمان ناسازگار می‌داند تبدیل به یک نیروی سیاسی شد.

 

یوآخیم گائوک، رئیس جمهور آلمان که سابق بر این در آلمان شرقی کشیش بوده روز دوشنبه در یک مراسم افطاری مسلمانان این کشور در منطقه "موآبیت" که یک منطقه فقیر در حومه شهر برلین و میزبان جامعه بزرگی از مهاجران است، شرکت کرد.

 

گائوک در سخنرانی خود در این مراسم گفت: حمایت از دیدارهای مردم با یکدیگر به ویژه در این زمان که بی‌اعتمادی دو جانبه در حال گسترش است، اهمیت دارد.

 

وی خاطرنشان کرد، بسیاری از آلمانی‌ها پس از وقوع حملات افراط گران در پاریس و بروکسل دچار نگرانی شدند.

 

گائوک تصریح کرد: برای برخی از مردم ترس از تروریسم افراط گرایان تبدیل به ترس از مسلمانان شده است.

 

وی نسبت به قطبی سازی جامعه آلمان هشدار داده و از آلمانی‌ها خواست تا به دنبال دیدار و آشنایی با مسلمانان در محله‌های خود باشند.

 

وی تاکید کرد: تلاش‌ها برای ادغام مهاجران در آلمان در حال جواب دادن است و تعداد هرچه بیشتری از مسلمانان با تفسیرهای افراط‌گرایانه از قرآن مخالفت کرده‌اند.

 

گائوک گفت: همه کسانی که امروز این مراسم افطار را جشن می‌گیرند می‌توانند گواهی دهند: همزیستی در کنار هم امکان پذیر است.

 

وی خاطرنشان کرد: همین که به سادگی فقط کنار هم باشیم گاهی اوقات می‌تواند جایگزین بحث و جدل‌های طولانی شود، به ویژه اگر که ما اجازه دهیم یک قانون طلایی مشترک همه مذاهب مهم را هدایت کند؛ قانونی که می‌گوید: با دیگران همان طور رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند.

 

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار