رایزنی ظریف و موگرینی در حاشیه اسلو فروم ۲۰۱۶

وزیر امور خارجه کشورمان با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه اسلو فروم ۲۰۱۶ در اسلو پایتخت نروژ دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری فارس: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اسلو فروم ۲۰۱۶ با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف و موگرینی در حاشیه نشست گروه موسوم به تماس درباره سوریه در ۲۷ اردیبهشت ماه سالجاری در وین با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

موگرینی ۲۸ فروردین ماه نیز سفری یک روزه به تهران داشت و با ظریف در خصوص روند اجرای برجام و آخرین تحولات مناسبات ایران و اتحادیه اروپا به گفت‌وگو پرداخت.

قرار است ظریف فردا صبح نیز با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص پیگیری تعهدات آمریکا در برجام گفت‌وگو کند.

وزیر امور خارجه کشورمان که بامداد روز گذشته برای دیدار با مقامات نروژ و شرکت در این اجلاس وارد اسلو شد، دیروز نیز به رایزنی و گفت‌وگو با مقامات نروژی پرداخت.

ظریف در ادامه سفرش به اروپا، چهارشنبه سفری چند ساعته به آلمان خواهد داشت و در آنجا با اشتاین مایر همتای آلمانی خود در خصوص روابط و موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو خواهد کرد.

سید عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت خارجه، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه و حسین جابری‌انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر ظریف را همراهی می‌کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار