کدام مقام های ارشد سیاسی باعث شدند نفت به ملوان انزلی فروخته شود؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  یکی از قدیمی ترین تیم های تهران به دلیل بی پولی مهمترین وزارتخانه کشوریعنی وزارت نفت ، منحل شد.
 
به گزارش انتخاب، باشگاه نفت به دلیل اینکه وزارت نفت نمی توانست این تیم را اداره کند ، واگذار شد. تیمی که 50 سال قدمت داشت ، رسما منحل شد و امتیازش رسید به مردم شهر انزلی. مردم عاشق ملوانی که تیم شان سال قبل به دلیل مشکلات بی پولی محض سقوط کرد. البته این ادعایی است که یک فصل تمام مطرح می شد وبسیاری از بازیکنان ملوان می گفتند تیم احمد دنیامالی در انزلی نتوانسته پولی برای بقای شان در لیگ برتر فراهم کند. تیمی که توان نداشت تا خودش را بگرداند اما ناگهان لیگ برتری شد، آن هم با خرید نفت تهران ، تیم پنجم فص قبل لیگ برتر. چه اتفاقی افتاد و چگونه این تیم به انزلی رسید؟ کمیته برگزاری مزایده وزارت نفت اعلام کرده انزلی چی ها برنده مزایده شدند. تیمی که بخشی از اموال دولت محسوب می شود و کم کم بالای 10 میلیارد تومان قیمت دارد ، حداقل باید با چنین رقمی به انزلی چی ها واگذار شده باشد چون امکان انتقال رایگانش وجود ندارد.

گشتی در سایت های وابسته یا نزدیک به وزارت نفت بر انتقال رسمی این تیم بر اساس برگزاری مزایده و برنده شدن انزلی چی ها به خاطر ارائه بالاترین رقم پیشنهادی تاکید شده اما در سوی دیگر ، سایت های محلی انزلی و نزدیک به ملوان ، مدام اصرار دارند که نفت به نویی به مردم انزلی هدیه داده شده است. این سایت ها پر هستند از پیام های تشکر برای احمد دنیامالی ، استاندار مازندران و حسن خسته بند ، نماینده مردم انزلی. نماینده ای که درباره اش می گویند ، هر وقت در مجلس حاضر باشد ، ملوان اوج می گیرد. در مطالب ایت های منتسب به ملوان می تواند دید مسعود رهنما قهرمان نامی کاراته ایران که حالا مدیرکل تربیت بدنی استان گیلان است ، از وزیر ورزش ، وزیر نفت ، احمد دنیامالی و استاندار گیلان تشکر کرده که با حمایت های نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی توانسته اند امتیاز نفت را برای ملوان بگیرند.
حسن خسته بند ، نماینده مردم شهر هم در گفت و گویی رسمی با سایت ملوان گفته است:«من در رایزنی با وزیر ورزش و وزیر نفت توانستم پروسه ای را ایجاد کنم که این تیم به انزلی بیاید. البته به درخواست من ، شخص آقای علی لاریجانی هم در این زمینه با آقای وزیر نفت ،دکتر زنگنه تماسی گرفتند و رایزنی کردند.»

همچنین در سوی دیگر ، نفتی ها می گویند وزارت نفت برای واگذاری این امتیاز از وزارت ورزش کمک خواسته و این نظر پیشنهادی وزارت ورزش بوده که سبب شده نفت به ملوان برسد. عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش اما چنین نقشی را رد می کند و می گوید:«وزارت نفت کمیته ای برای انتقال تشکیل داد که از وزارتخانه آقای گرشاسبی عضوش بود. بهتر است در این باره از ایشان بپرسید اما ما نقشی در این که تیم به کدام شهر برود نداشتیم.»

انتقال تیم ها از شهری به شهر دیگر همیشه سرنوشت هایی تلخ به همراه داشته. از پاس تا فولاد نوین، هیچ گاه این واگذاری ها ثمربخش نشدند و همیشه اثرات منفی شان به جای مانده است. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال رسما گفته فدراسیون فوتبال مخالف این شکل از واگذاری است اما قانون مشخصی در زمینه انتقال تیم ها در اساسنامه فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ وجود ندارد و شاید همیشه بزرگترین منتقل این شکل واگذاری ها برنامه 90 عادل فردوسی پور بوده که بار قبل و در دولت قبلی هم مانع از واگذاری نفت به استان اراک شد اما حالا چند ماهی 90 تعطیل است و تا راه بیفتد، لیگ جدید شروع شده و ملوان دارد در لیگ بتر به جای نفت بازی می کند. اما ملوانی که سال قبل پول نداشته ، چطور می تواند امسال تیمش را پیش ببرد؟ احمد دنیامالی در این باره به خبرآنلاین می گوید:«این که ما پول هزینه نکردیم شایعه است. سال قبل برای ملوان 7 میلیارد تومان هزینه شد که این پول پرداخت شده است. این شایعات را یکسری مدام دامن زدند که دوران شان سر آمده بود. امسال هم انشالله با امتیازی که گرفته ایم ، تیمی خوب و درخور مردم انزلی در لیگ برتر خواهیم داشت.»
 
 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار