حمایت ترکیه از اقدامات دولت میانمار در قبال مسلمانان روهینجا

وزیر خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با همتای میانماری خود در پایتخت این کشور گفت: آنکارا از راه حل‌های دولت نایپیداو درباره حل مشکلاتی که جامعه مسلمانان روهینجا با آنها مواجهند حمایت می‌کند و خواستار همکاری نزدیک با آنهاست.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی صباح، مولود چاووش‌ اوغلو، وزیر خارجه دولت ترکیه در این نشست خبری مشترک با آنگ سان سوچی، گفت: ترکیه از ابتکار عمل‌های دولت میانمار در حل مسائل و مشکلات مربوط به مسلمانان روهینجا و اعطای حق شهروندی به آنها استقبال می‌کند. ما خواستار همکاری نزدیک با دولت مرکزی برای حل این مشکلات برای مسلمانان روهینجا در میانمار هستیم و از گام‌های مثبت در این زمینه نیز حمایت می‌کنیم.

وزیر خارجه ترکیه در ادامه گفت: آنکارا به ارائه کمک‌های بشردوستانه‌اش به میانمار و به ویژه منطقه‌ای که مسلمانان روهینجا هستند، ادامه می‌دهد. میانمار باید بدون توجه به قومیت، زبان یا مذهب آنچه را که لازم باشد انجام دهد. ترکیه در چهار سال گذشته، مبلغ 13 میلیون دلار برای کمک به بخش آموزشی، بهداشتی و بشردوستانه به میانمار کمک کرده است.

وزیر خارجه ترکیه همچنین با تین چیاو، ‌رییس جمهوری میانمار و مین آنگ هلیانگ، فرمانده نیروهای مسلح میانمار دیدار کرد و قصد دارد تا با اعضای جامعه روهینجا دیداری داشته باشد.

ترکیه از نزدیک اوضاع مسلمانان روهینجا را تحت نظر دارد.

چاووش‌ اوغلو قصد دارد پس از میانمار به سریلانکا و افغانستان برود و با وزرای خارجه این کشورها نیز دیداری داشته باشد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار