برنامه‌ریزی معاونت علمی برای کاهش خطرپذیری طرح‌های دانش‌بنیان

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در رابطه با شرایط مالی شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: تامین مالی یکی از چالش‌های این شرکت‌هاست که در معاونت علمی برنامه‌ریزی کردیم تا بحث تضمین اعتبارشان حل شود.

وی افزود: تضمین اعتبار برای طرح‌های دانش‌بنیان باید از طریق یک نهاد واسطه‌گر صورت گیرد تا خطرپذیری بالای این طرح‌ها را پاسخگو باشد که سعی کردیم با برنامه‌ریزی این شرایط را برای شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کنیم.

دلیری با بیان اینکه در حال حاضر صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات به این منظور راه اندازی شده است، گفت: این صندوق می‌تواند به شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه موضوع پایگاه‌های صادراتی و صادرات کالاهای دانش‌بنیان کمک کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: البته برای توسعه صادرات کالاهای دانش‌بنیان برنامه‌های دیگری را هم تدوین کرده‌ایم به طوریکه در صندوق توسعه ملی خط مستقلی برای صادرات محصولات دانش بنیان ایجاد شده است و قرار شد تا خط‌های اعتباری لیزینگی را هم ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

http://fna.ir/OGKHOC

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار