آمریکا نمی‌تواند برنامه موشکی پاکستان را متوقف کند/ در برخی مسائل هرگز با واشنگتن همکاری نمی‌کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از «اکسپرس نیوز»، «اعزاز احمد چوهدری» معاون وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به سیاست‌های آمریکا در منطقه گفت: پاکستان برنامه موشکی خود را متوقف نخواهد کرد.

آمریکا هفته گذشته از عضویت هند در گروه تامین کنندگان هسته‌ای اعلام حمایت کرد و عضویت پاکستان در این گروه را به عهده کشورهای عضو قرار داد.

وی افزود: اسلام‌آباد به واشنگتن گفته که سیاست‌های آمریکا در قبال هند سبب عدم ثبات در منطقه خواهد شد.

معاون وزیر امور خارجه پاکستان اظهار داشت: دلایل ایجاد تنش بین واشنگتن – اسلام‌آباد، نزدیکی آمریکا به هند با سیاست‌های تبعیض آمیز، گسترش دوستی چین و پاکستان و همچنین «کریدور اقتصادی پکن – اسلام‌آباد» است.

چوهدری در ادامه گفت: پاکستان در برخی از مسائل هرگز با آمریکا همکاری نمی‌کند زیرا تمامیت ارضی این کشور نقض می‌شود.

وی با اشاره به توقف مذاکرات روند صلح افغانستان نیز تاکید کرد: اسلام‌آباد از واشنگتن خواسته تا در مورد راه حل روند صلح افغانستان از طریق مذاکره یا جنگ توضیح دهد.

تنش‌های اسلام‌آباد – واشنگتن پس از توقف کمک مالی نظامی آمریکا به پاکستان و پس از آن نیز به دلیل کشته شدن رهبر سابق طالبان افغان در حمله پهپادی در ایالت بلوچستان تیره تر شده است.

آمریکا از یکطرف همکاریهای دفاعی و استراتژیک با هند را گسترش می‌دهد و از سوی دیگر نیز پاکستان را برای توقف برنامه هسته‌ای تحت فشار قرار می‌دهد.

با این حال، سیاست‌های آمریکا در منطقه از دو هفته گذشته با مخالفت شدید اسلام‌آباد روبرو شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار