X بستن تبلیغات
5. Fixed

ایجاد 4 مرکز خرید گندم کشاورزان در شهرستان گرمی مغان

مدیر جهاد کشاورزی گرمی مغان گفت: 4 مرکز خرید گندم کشاورزان در شهرستان گرمی مغان را خریداری می‌کنند.

گندم

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اردبیل،«سیدنورالدین شارعی» با اعلام این خبر، گفت: هم‌زمان با آغاز برداشت محصولات زراعی امسال 4 مرکزخرید تعاون روستایی گرمی، انگوت، پرچین سفلی و سیلوی 3000 تنی آنگوتلار برای خرید محصولات کشاورزان ساماندهی شد.

وی افزود: شهرستان گرمی با داشتن 105 هزار هکتار اراضی کشاورزی از مهم‌ترین قطب‌های استان اردبیل در تولید گندم، جو و حبوبات است.

مدیر جهاد کشاورزی گرمی مغان خاطرنشان کرد: در سال زراعی 95-94 نیز از مجموع اراضی کشاورزی 61 هزار و 300 هکتار گندم دیم، 1700 هکتار گندم آبی ، 9000 هکتار جو دیم و 1000 هکتار جو آبی زیرکشت رفته و پیش‌بینی می‌شود از این میزان کشت به طور تقریبی 110 هزار تن گندم و 16 هزار تن جو تولید شود.

شارعی در زمینه وضعیت حبوبات در این شهرستان نیز تصریح کرد: میزان کشت عدس دیم 4500 هکتار و نخود دیم 800 هکتار بوده و انتظار می‌رود میزان تولید عدس 5000 تن و تولید نخود 640 تن باشد.

وی تصریح کرد: پس از مناسب شدن شرایط جوی بارانی حاکم بر منطقه که در روند برداشت محصولات زراعی به‌ویژه حبوبات مشکل ایجاد کرد. برای تسهیل در خرید محصولات آماده ارائه خدمات به کشاورزان هستیم.

مدیر جهاد کشاورزی گرمی مغان خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی گرمی با هماهنگی فرمانداری گرمی برای تسهیل حمل محصولات برداشت شده با یک دستگاه گریدر اقدام به تامین جاده های بین مزارع کرده است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار