X بستن تبلیغات
5. Fixed

کنترل آتش سوزی در طبقه دوم یک ساختمان پنج طبقه مسکونی درمشهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد، آتشپاد دوم حسن جعفری با اعلام این خبر گفت: پس از وقوع گزارش این حادثه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی مشهد، آتش نشانان ایستگاه های ۲۱، ۱۲، ۱۰و نجاتگران ایستگاه های ۳و ۳۸ به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه آتش سوزی در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی پنج طبقه در منطقه عبدالمطلب، خیابان رستگار مقدم اتفاق افتاده بود اظهار کرد: شعله های آتش همراه با دود بسیار غلیظ از درب و پنجره طبقه دوم خارج می شد و هر لحظه امکان نفوذ آتش به سایر طبقات نیز وجود داشت.

دوم جعفری با اشاره به قطع جریان برق و گاز توسط آتش نشانان افزود: آتش نشانان با استفاده از دستگاه های تنفسی و به کارگیری سیستم های نوین آبرسانی به کانون آتش نزدیک شده و با مهار آتش از گسترش آن به سایر طبقات جلوگیری کردند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی مشهد بیان کرد: آتش نشانان هم چنین با استفاده از تهویه، دود ناشی از آتش سوزی را از داخل طبقات این ساختمان تخلیه و همزمان نسبت به انتقال ساکنان ساختمان به پشت بام و پس از آن به خیابان اقدام نمودند.  

وی تصریح کرد: خوشبختانه در جریان این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان آسیب جانی وارد نشد اما مقادیر زیادی از لوازم منزل در میان شعله های آتش سوخت و دو تن از ساکنان ساختمان دچار دود گرفتگی شدند که پس از عملیات نجات توسط تکنسینهای اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.  

جعفری بیان اینکه فرمانده حریق ایستگاه شماره دهم آتش نشانی نیز در جریان وقوع این حادثه دچار دود گرفتگی شدید شد و به همراه دو مصدوم دیگر  به مراکز درمانی منتقل شد، علت دقیق وقوع آن را با توجه به شدت آتش سوزی توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی عنوان کرد.  

گفتنی است؛ به دلیل گسترده بودن حریق آتش پاد دوم مدیر منطقه دو عملیات، افسر نگهبان و دیگر سرپرستان ایستگاه های اعزامی،   خود در محل حادثه حاضر شدند و از نزدیک عملیات آتش نشانان را سرپرستی کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار