X بستن تبلیغات
5. Fixed

سرمایه گذاری در صنعت برق ایران کاهش یافته است

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آرش کردی مدیرعامل توانیر با اشاره به روند نزولی سرمایه گذاری در بخش‌های تولید، انتقال و توزیع صنعت برق ایران در طول ۱۰ سال گذشته تاکنون، گفت: تأمین تقاضای ۵ درصدی مصرف برق در کشور در گروی ۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری سالانه در صنایع برق و انرژی است.
 
مدیرعامل توانیر با اعلام اینکه این سرمایه گذاری‌ها در طول چند سال گذشته تاکنون به طور کامل انجام نشده است، تصریح کرد: هم اکنون صنعت برق کشور با کمترین ضریب ذخیره در شبکه، تلاش کرده حداکثر ظرفیت موجود را برای پاسخگویی به این نیاز به کار بگیرد.
 
این مقام مسئول، متوسط افزایش هزینه‌های جاری در بخش‌های اصلی صنعت برق را حدود ۲۰ درصد عنوان کرد و افزود: به رغم این وضعیت، امسال تغییر محسوسی در تأمین مالی صنعت برق نخواهیم داشت.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون رتبه چهارم قدرت خرید برق در بین کشورهای جهان به ایران اختصاص دارد، کمرنگ شدن انگیزه‌های اقتصادی مصرف کنندگان برای مشارکت در برنامه‌های مدیریت مصرف را از جمله آثار آن برشمرد و تاکید کرد: این شرایط ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص مدیریت و صرفه‌جویی در مصرف برق و انرژی کشور را دو چندان می‌کند.
 
کردی با اشاره به کمبود شدید منابع مالی برای تأمین اعتبارات طرح‌های اولویت دار صنعت برق کشور، یادآور شد: در مجموع پیش بینی می‌شود امسال ظرفیت تولید برق کشور حدود یک هزار مگاوات دیگر افزایش یابد تا شرایط عبور از پیک مصرف برق تابستانی فراهم شود.
 
مدیرعامل توانیر با اشاره به بهبود شرایط بهره برداری از سد و نیروگاه‌های برق آبی کشور در سال جاری، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ذخیره برق در نیروگاه‌های برق آبی کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار